Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bóle brzucha

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gleba



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 7:29 pm    Temat postu: bóle brzucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
otóż mam problem, występują u mnie bóle brzuche. w swieta tez ostatnio mnie bolał brzuch aż pamietam ze w jeden dzien załatwiałem się aż miałem taki smolisty stolec no i potem biegunka biegunka to taka była w kolorze pomaranczowo-czerwona mieszana tak mnie brzuch bolał z nudności teraz gdy mineły swieta i nowy rok dzisiaj znów mnie bolal brzuch musialem isc szybko do ubikacji zeby znow sie zalatwic no i stolec był koloru takiego pomaranczowo-czerwonego wczoraj tak samo mialem kolor stolca ale wczoraj nie bolal mnie brzuch tylko znow dzisiaj kolo poludnia i teraz jakos znow czuje nudnosci i znow mnie boli brzuch czujac ze znow bede musial isc do ubikacji no i jak przed zalatwieniem sie dzisiaj czułem taki nacisk na pod pepkiem nie wiem co sie dzieje w ogole tez jak sie podcieram to mnie piecze bo te zylaki sa mam ten otwor taki jakby sie zyla powiekszyla no i jak sciskam posladki to mnie boli wlasnie. Prosze o pomoc PS i prosze przeniesc ten temat w odpowiednie miejsce

Dodano po 16 minutach:

w ogóle tez puszczam strasznie gazy ;/

Dodano po 8 minutach:

tez czasami sie zdarza że jak mam bol brzucha to czasami sie zdarza ze skret jader mam i nawet nie moge noga poruszyc ;/


temat przenosze w odp. miejsce ---Wind_of_hope---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gleba



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 3:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pomoże ktoś Sad Sad Sad Sad Sad Sad Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomakeo



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to może ja pomogę.
Mam kilka pytań.
1. Czy ból występuje rano, na czczo, czy też wieczorem i w nocy ?
2. Czy ból jest tępy, taki jakby ktoś ci ściskał wnętrzności ?
3. Po czym zwykle pojawia się ból ?
4. Schudłeś/przytyłeś?
5. Czy często występują u Ciebie nudności/wymioty?
6. Czy zmienił się u Ciebie rytm wypróżnień?
7. Czujesz bulgotanie, przelewanie się w żołądku ?
8. Czy twoje życie jest pełne stresu ?


Skąd aż tyle pytań ? Otóż gdy widzę twój post to od razu przypomina mi się początek mojej choroby. Póki co zachęcam Cię do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Cię na pewno na USG, badanie krwi, badanie moczu i może w końcu gastroskopie. Ja czekałem na to aż 1,5 roku. Męczę się strasznie ale jest pewnien lek, który mi pomaga mianowicie Bioprazol. Jest to lek na wstrzymanie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Moja rada to: Idź do apteki, kup Bioprazol 14 kpsł, bierz go codziennie rano popijając szklanką niegazowanej wody. Jeśli obiawy nie będą występować to zgłoś się do lekarza, aby ten dał skierowanie na gastro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gleba



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 19, 2011 5:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1 Wieczorem i w nocy
2 Tak
3 Bóle pojawiają się różnie od godziny, pojawia się jak coś zjem to tak jak przetrawia to jedzenie to mnie boli czując potem skręt jelit a potem nagła biegunka
4 Schudłem, mam za bardzo dobrą przemianę materii
5 Zależy kiedy to się pojawiają, ale tak występują nudności, wymiotów nie było, no ale był taki dzień że aż żołądek chciał ściągnąć gardło do siebie takie jak by uczucie było
6 Tak, jakoś dziwnie, bo na początku bardzo twardy kał jak skała a potem miękkie
7 Tak zdarza się rano
8 Czy ja wiem, raczej tak, takie problemy rodzinne

Byłem też u lekarza rodzinnego i skierował mnie do chirurga zobaczył że przy ujściu kiszki stolcowej jest guzek, a tak przy wypróżnianiu mnie to boli, pieczę przepisał mi takie leki tj. PROCTO GLYVENOL (czopki) POSTERISAN H (maść) VESSEL DUE F (doustnie) na które te leki wydałem ponad 140 złoty... Tomakeo, nie wiem jak rodzicom to powiedzieć żeby robić wszystkie badania będą tutaj mówić że ja sobie wymyślam albo że im kłopot sprawiam i że będą mi operacje zaraz robić -.-'.. bardzo proszę o odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gleba



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 6:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

HELP ME!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group