Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból żołądka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna T.



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Opole
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 12:01 pm    Temat postu: Ból żołądka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie:)
Co prawda znalazłam w jednym miejscu podobny temat, ale niestety nie do końca odpowiedź, dlatego gdyby ktoś zechciał mi odpowiedzieć byłabym wdzięczna.
Otóż boli mnie zołądek. To ostry ból mniej więcej po środku w górnej części brzucha. Nie ciągły ale teraz coraz częstszy. Ponieważ był kiedys mi juz naprawdę dał się we znaki zrobiłam badanie na obecność bakterii - tu nie znam dokładnie nazwy wiec nazwę ją helikobakter. Miałam podwyższony stan 4,91, poszłam do lekarza dostałam leki leczące wrzody, ciężko to przeszłam bo dostałam wysypki i towrzyszyły mi inne dolegliwości no ale łudziłam się że przejdę to i już będzie fajnie no ale niestety. Boli nadal.
Najgorsze jest to, że mam ciągle jakby wydętą tą część ciała i nie mogę pracować, tzn mam pracę siedzącą i jest jako tako kiedy oprę się i odchylę mocno na siedzeniu, no ale nie wyglądam wtedy jak zaangażowana pracownica:) no i mam problemy ze śliną - tzn mam jej za dużo, ciągle mi niedobrze no i boli.
Proszę o odpowiedź co to może być bo jeśli leki na wrzody nie działają to co jeszcze? Jakieś pół roku temu badałam wątrobę bo biorę tabletki antykoncepcyjne i było ok.
Wymysliłam sobie, że może nerwica, ale nie wiem jak to leczyć. Lekarz patrzy na mnie i mówi że na wzdęcia są leki dostępne w aptece.
Muszę pracować normalnie.
Dziękuję z góry jeśli ktoś zechce odpowiedziećSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 2:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a miałaś robioną gastroskopię?
może trzeba spróbować innych leków na wrzody. nie wszystkim pasuje dany specyfik. jeśli dodatkowo wystąpiła u Ciebie wysypka to może jesteś w jakiś sposób uczulona na lek który przyjmowałaś.
a może nie masz wrzodów to wtedy i leczenie ich nie ma sensu.
może warto do gastrologa się przejść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna T.



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Opole
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 3:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, nie robiłam. Tak szczerze myslałam, ze uda mi się tego uniknąć. Czytałam, że ok.90 % posiadaczy helikopterka ma wrzody, więc założyłam, że zapewne ja też. Ale nie pomyslałam o tym, że jeśli źle reagowałam na leki, to mogły one też źle zadziałać na mnie. Boje się tej gastroskopii Embarassed Zawsze byłam zdrowa a to jest takie nieprzyjemne...dziękuję za odpowiedźSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i lekarz tak do razu przepisał Ci leki na wrzody?
dziwne..
bo ja wprawdzie nie jestem lekarzem, ale czytałam, że to iż ktoś ma helicobater pylori predysponuje go do zachorowania na wrzody żołądka, ale nie każdy na nie choruje.
wiem, że gastroskopia nie jest przyjemna, ale chyba warto się pomęczyć podczas badania żeby potem podjąć właściwie leczenie i czuć się lepiej.

nerwica też może być. a może masz refluks przewodu pokarmowego? albo nadkwasotę żołądka?

mówię Ci- warto to sprawdzić. szkoda zdrowia na chybione leczenie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna T.



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Opole
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 3:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak od razu. Przyszłam z wynikiem i przepisała mi kurację antybiotykową. Tak jak pisałam rzadko choruję, a jeśli już szłam do lekarza, to jako że jestem dużą dorodną "babą" to miałam wrażenie, że lakarz nigdy nie bierze na poważnie tego co mówię. Badania też zawsze sama sobię robię sama się na nie kierującSmile
no i wyszłam na Zosię SamosięSmile
Chyba muszę się pogodzić z myslą o gastroskopii...
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group