Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból z lewej strony brzucha?? HOMO NIE WIADOMO??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dinkss



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 11:40 am    Temat postu: Ból z lewej strony brzucha?? HOMO NIE WIADOMO?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pewien problem otóż odczuwam ból z lewej dolnej strony brzucha. Występowało już to w nieodległej przeszłości jednak ból powrócił. Nie lekceważąc tego poszedłem zrobić badania-morfologia krwi, wątroba itp.. Po badaniach skonsultowałem to z lekarzem i wyniki okazały się w normach. W moczu wykryto pojedyncze drobinki wapnia szczawiu. Przekazałem lekarzowi
o moich bólach wiec postanowi zrobić mi USG jamy brzusznej. Po USG okazało się że śledziona jest umiarkowanie powiększona 132X57. Lekarz powiedział, że może być to normalny objaw ponieważ duży facet (192) to i duża śledziona i nie mam co się martwić tylko powtórnie zrobić badania za 0,5 roku.
No i cholera wie co z tym bólem?? Nie odczuwam żadnych objawów typu: biegunka, wymioty (samopoczucie prawidłowe)itp. jednak zauważyłem że masa stolca jest większa niż zwykle gdy się wypróżniałem, ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ.

Jeśli ktokolwiek miał takie problemy, albo zna się na tym to proszę o odpowiedz.
Wojtek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 13, 2007 12:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuje zrobić jeszcze badania kału na krew utajoną, obecność pasożytów i na posiew, aby wykluczyć zakażenia bakteryjne. Ból w lewej dolnej części brzucha może powodować stan zapalny na końcówce jelita grubego i odbytnicy. Normalnie towarzyszą temu biegunki, ale może też być forma zaparciowa. W początkowej fazie jest tylko ból. Te badania są proste, bezinwazyjne i tanie, więc możesz je nawet sobie zrobić prywatnie. Można jeszcze też zrobić rtg stawów biodrowych. Jeżeli coś w lewym stawie biodrowym sie dzieje, to też tak może boleć. No i jeżeli miałeś USG jamy brzusznej, to zakładam, że nerki też lekarz obejrzał. Te wszystkie ewentualne powody bólu, nie zawsze dają zmieniony obraz morfologii, oprocz nerek oczywiście. Sam przerabiam zapalenie jelita grubego (colitis ulcerosa) i małe zmiany w lewym stawie biodrowym i takie czasowe bóle czasami się zdarzają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dinkss



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki Filip. Pamietasz w jaki sposob przebiegalo leczenie?? Za 3 tygodnie wyjezdzam za granice na 4 miesiace i chcialbym sie dowiedziec ?? Oczywiscie przed wyjazdem pojde do lekarza Smile Stosowales jakas diete ??
Dziekuje jeszcze raz i Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 11:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiesz, colitis ulcerosa, czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego, to jest na dzisiaj choroba nieuleczalna, przewlekła, wiec cały czas sie leczę, juz kilkanaście lat. Jeżeli choroba jest w fazie uśpienia-remisji bierze się tylko dawkę leków podtrzymujących remisję i można jeść w zasadzie wszystko. Ale w czasie zaostrzenia jest bardzo nieciekawie, trzeba brać najczęściej wysokie dawki sterydów i trzymać dietę wątrobową. Ja nie chcę Cię straszyć, bo u Ciebie to wcale nie musi być to, ale lepiej to sprawdzić. Najlepiej wystarać się od razu o skierowanie do dobrego gastrologa, albo gastroenterologa, bo lekarze interniści się przeważnie na tym nie znają i nie zlecają badań takich jak trzeba. W tej chorobie zdarza się tak, że w badaniach morfologii krwi i moczu wszystko jest OK, a w jelitach rozwija sie stan zapalny. Przeważnie są objawy typu biegunka z krwią, ale w początkowej fazie może być tylko ból i ciężko znależć jego przyczynę. Jak już lekarz poprzez badania kału wykluczy zakażenia bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze itp. to wtedy zleca wykonanie kolonoskopii, czyli oglądanie jelit od wewnątrz i pobieranie wycinków do badań. Wtedy już może bardziej trafnie postawić diagnozę. Ale to wcale nie musi być u Ciebie nic powaznego, jednak badania kału lepiej zrobić. Gdyby wynik badania na krew utajona w kale był pozytywny, to nie można tego bagatelizować, bo to już jest poważna sprawa.
Pozdrawiam i życzę dobrych wyników badań Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group