Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból wdolnej części pleców

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 1:38 pm    Temat postu: Ból wdolnej części pleców Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OD 2-óch dni boli mnie z tyłu, tzn plecy na dole, jak się schylam, więc muszę praktycznie cały czas chodzić wyprostowana! Na początku myślałam, że to mogą być nerki? Kurcze jak mogę to zwalczyć, bo jutro idę do szkoły i nie za ciekawie to wygląda.

hellołin - edycja postu, tytul zmieniony na bardziej sugerujacy problem Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 3:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodziło się zimą w krótkich bluzkach odkrywających lędźwie?

Nerki nie bolą tylko przy schylaniu...Ja stawiam na korzonki...Podziębiłaś je i masz.Zakładaj podkoszulkę którą wciągniesz w spodnie kup sobie fastum albo ketonal lek i smaruj. Do poniedziałku sie nie wyleczysz na bank...Ale przynajmniej w jakiś sposób umożliwisz sobie w miarę normalne poruszanie się...Jak masz w domu paracetamol to możesz sobie brać 2 razy dziennie po 1 tabletce. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Mnie pomagał doraźnie. Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Arletta



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 10:38 am    Temat postu: Wygląda mi to na zapalenie korzonków Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na własną rękę możesz sobie kupić jakiś lek przeciwbólowy i przeciwzapalny z tych dostępnych bez recepty. Dodatkowo smarować jakąs maścią przeciwzapalną.
Jeśli nie pomoże idź do lekarza. Więcej na ten temat znajdzioesz tutaj
usuwam. za nieprzestrzeganie regulaminu otrzymujesz ode mnie ostrzeżenie.
Gosia 85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 6:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam Wink
mam pewne pytanie, a zarazem prośbę, żebyście mi coś doradzili.

od jakiegoś czasu (ponad od 2 tygodni) odczuwam straszny ból w okolicy .. hm .. górnej części pośladka (prawie przy odcinku lędźwiowym) .. ból pojawia się ze 2, 3 razy na dzień .. ostatnio był tak silny, że sparaliżowało mnie, nie mogłam się ruszyc z miejsca, wołałam o jakąkolwiek pomoc, dopiero mama pomogła mi wstac .. co mi może byc ? w poniedziałek zamierzam udac się do lekarza .. czy może to byc coś poważnego ?
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 7:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miejsce wskazuje albo na nerki albo na zapalenie korzonków.
do lekarza jak najbardziej powinnaś pójść.
czy ból się nasila?
leczyłaś się kiedyś na nerki? kamicę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 4:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85- byłam u lekarza, ale takie gdybanie z tym lekarzem .. przepisała mi jakieś leki (chyba ze 3) i odesłała do domu oraz kazała przyjśc jak ból nie przestanie się nasilac ..

hm .. leżałam w szpitalu na nerki, ale okazało się, że nic mi nie jest tylko pomyłka była w wynikach, z korzonkami nie miałam problemów, ale leżałam w szpitalu na jajniki .. to chyba nie ma nic do rzeczy ?

okropnie mnie boli to miejsce, czasem wstac nie potrafię .. Crying or Very sad
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 8:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm ;/
a skierowała Cię na badania?
warto dla pewności zrobić badanie ogólne moczu (sprawdzić czy to nie nerki) i morfologię + OB i/lub CRP
jajniki mogą promieniować. tak samo kręgosłup dlatego warto przejść się na badania i do kontroli u ginekologa.

ja jak miałam atak korzonków to nie było mowy o jakimkolwiek staniu, siedzeniu czy leżeniu. z bólu chodziłam po ścianach . na szczęście po lekach przeciwbólowych i przeciwzapalnych przeszło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 10:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 - nie wiem, może po lekach mi przejdzie .. dziś znów ledwo się podniosłam z łóżka, w ogóle cały kręgosłup mnie boli, może od tego, że jak czasem siedzę to się zgarbie Neutral

już nie wiem co mam robic ..
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 11:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przede wszystkim - bierz leki według zalecenia.
nie przeciążaj się, nie dźwigaj , staraj się znaleźć taką pozycję w której jest Ci najwygodniej i najmniej boli.
możesz zapytać też w aptece o plastry rozgrzewające. na bolący kręgosłup pomagają. tylko powiedz farmaceutce jakie leki bierzesz, jakie masz objawy i czy możesz spróbować plastrów.
moja mama wypróbowała jakieś dwa rodzaje- bardziej pomógł jej ten tańszy odpowiednik. teraz jednak nie podam Ci dokładnej nazwy. jeśli chcesz to zapytam i jutro Ci napiszę jak się nazywają te plastry. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 - no leki biorę wg zaleceń lekarza, tzn. zacznę, bo trzeba je kupić Wink staram się nie przeciążać i nie dźwigać .. o ! byłabym bardzo wdzięczna za podanie nazwy Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group