Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ból w szyi - skrzywiona

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam19903



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 7:30 pm    Temat postu: ból w szyi - skrzywiona Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, kilka dni temu wieczorem po ubraniu się stojąc podniosłem głowę i obróciłem w prawo - obracając miałem uczucie takie jakbym hmm się rozciągał i kości jakby strzelały. efekt był taki że mocno bolało i nie mogłem obrócić się w prawo. posmarowałem maścią i poszedłem spać. no i z dnia na dzień bolało mniej, smarowałem maścią dalej - teraz mogę poruszać głową w prawo, lewo, do góry, w dół ale czasami zaboli. problem w tym ze jak trochę dłużej siedzę to mnie boli kark i jest to uciążliwe. oprócz tego mam też skrzywioną szyję w prawo i jest trochę w kształcie: /

co mam robić? obawiam się tej skrzywionej szyi. czy ktoś z Was tak miał, czy przeszło? proszę o porady
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

adam19903
Dobrze było by zrobić prześwietlenie,może to być tylko wzmożone napięcie mięśni,naciągnięcie mięśni ale również zmiany zwyrodnieniowe odcinka kręgosłupa szyjnego.Zrób ciepłe okłady a na dzień stosuj żele p.zapalne i p,bólowe(Ibum żel,Ketoprom żel)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 3:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc, wczoraj przytrafiła mi się taka sytuacja.
Spałam u chłopaka który ma bardzo miekki materac w łozku, wlasciwie to prawie nie spałam, mialam trudnosci z zasnieciem i obudzilismy sie o 6 rano zeby jechac na narty. Jak sie obudziłam myslalam ze umre z bolu, lewy bok szyi mialam caly sztywny, spięty i obolaly. Posmarowalismy to miejsce mascia z jadem zmiji, ulgi mi nie przynioslo, ale pojechalismy na narty, stwierdzilismy ze jak mnie do czasu dojazdu na miejsce nie przestanie bolec to zostane w pokoju, a on pojdzie sobie jezdzic.
Ale stwierdzilam ze jak pojezdze, rozgrzeje sie i mi przejdzie. Jezdzilam sztywna i powyginana bo chcialo mi sie strasznie jezdzic. Praktycznie mialam glowe non stop owrocona w prawa strone, szyje pod skosem, prawe ramie wyzej chyba 15 cm od lewego. Po kilku zjazdach mialam juz dosc tego bólu wiec zeszlam na dól do goprowcow po cos przeciwbolowego, ale dali mi herbate na rozgrzanie, tlen przez maske ale bol w ogole nie ustepowal :/ a do tego zaczynaly mnie bolec inne miesnie od nienaturalnej pozycji od 7h...
Powiedzieli zebym pojechala na pogotowie, bo na 90% moze to byc zwykle przewianie a w 10% to moze byc jakis ucisk na nerw, ale nie pojechalismy na pogotowie tylko do domu, a po drodze kupilam sobie MYDOCALM i troche mi pomagal bo juz moglam glowa ruszac lekko na boki i mnie tak juz nie bolalo.
W nocy sie polozylam spac i pamietam ze sie obudzilam, przewrocilam sie na boczek i uslyszalam chrupniecie w kregoslupie na srodku i bol praktycznie ustapil, prawie go nie czuje, normalnie sie czuje juz. Rano tylko mnie kregoslup bolal w miejscu gdzie mi chrupło.. i teraz nie wiem czy mam isc do jakiegos lekarza z tym?
zle zrobilismy ze nie pojechalismy na pogotowie?
Boli mnie jedynie jeszcze troszke szyja, dzisiaj mialam mdłosci, zawroty glowy i zagazowane jelita ale to pewnie po tych tabletkach rozkurczowych.
Co mi radzicie? Smile

Dodano po 2 godzinach 33 minutach:

dodam jeszcze, ze mam takie małe ogrzewacze do rąk z metalowa plytka i tym sobie ogrzewalam kark i zauwazylam ze im cieplej mi bylo w miesien tym bardziej mnie bolal
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 2:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

halo?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group