Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ból w przedramieniu i dretwienie palców

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
furion



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 8:12 pm    Temat postu: ból w przedramieniu i dretwienie palców Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

od kilku juz lat mam problem z prawym przedramieniem.oczywiście byłem leczony przez ortopedów noszeniem ręki w temblaku oraz zastosowaniem dwóch blokad co pomagało na ok 6 miesięcy,tzn dolegliwośc ustepowała na tyle ze mogłem normalnie pracować.

problem objawia się bólem tuż przy kości na odcinku 10 cm nieco poniżej łokcia,nie jest to ból mięśni,po ucisnięci tego miejsca mam uczucie sztywnienia palca małego i serdecznego,wczesniej pojawiało się równiez wybrzuszenie w tym miejscu tak jak przy skurczach.przy duzuym obciazeniu siłowym ręki np podnoszenie cięzkich rzeczy bywa ze samoczynnie otwieraja mi sie palce.

jestem leczony od 3 lat i nic do tej pory nie pomoglo!cała ręka wydaje sie byc dużo cięższa z lekkim niedowładem,byłem na usg gdzie nie stwierdzona zmian ogniskowych,płynów,rozkład włókien miesni prawidłowy,brak wolnego płynu w jamie stawowej,prawidłowy przepływ krwi.

niedlugo wybieram się na kolejne usg do innego odtopedy celem weryfikacji badania.

byłem u neurologa-stwierdził że mam cos nie tak z kregosłupem szyjnym i kazał zrobic rtg odcinka szyjnegomeeg,oraz tomografie głowy -poniewaz miałem 15 lat temu wypadek w wyniku którego doznałem pekniecia czaszki w okolicy potyliczno-ciemieniowej o raz wstrzasu mozgu,była tez chwilowa utrata wzroku(4dni) oraz brak czucia od pasa w dół(11dni).

moze ktos mial podobne dolegliwości??

przypadłośc jest strasznie malo komfortowa,i sdtale sie pogarsza.

z gory dzięki za info.

aha,nigdy nie mialem urazow rąk typu złamania,zwichniecia,naderwania mieśni itp.chociaz cięzko pracowałem przez 5 lat przy budowie domów z drzewa gdzie"recznie" przenosilo sie całe sciany:)

z góry dzieki za info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barbaraj



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 11:00 am    Temat postu: bol w przedramieniu i dretwienie palcow Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc idz do innego neurologa,to moga byc objawy zapalenia nerwow splotu barkowego. Ja mam podobne objawy ale do tego dochodza obrzek stawu lokciowego . oslabienie sily miesniowej lewej reki /prawa jest lepsza/a jest to wynikiem przeciazenia rak. Ja poruszam sie za pomoica balkonika i kol tak ,ze rece mam obciazone ! mialam badanie emg rak . A dodaje tu jeszcze iz odruchy neurologiczne badania palcy u dloni wykazaly mniejsze czucie w 4 i 5 palcu lewej reki w porownaniu z prawa dlonia. ja biore lek o nazwie milgamma 100 /jest troche lepiej/. powodzenia Dla Furiona pa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group