Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból w okolicy powrózka nasiennego?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam to znowu ja.
Od ostatniego posta ból minął.
Dzisiaj przed siłownią powrócił znowu. Prawa strona, okolice wyżej opisane, częste oddawanie moczu.
Carboczar przeczytałem, że może to być zapalenie najądrza, bo tak w sumie zgadzają się objawy. Ból niesamowity, jak leże i mam nogi w górze, trochę lepiej. Teraz siedzę, jakaś ulga jest.

Zastanawiam się także, czy nie ma z tym nic wspólnego wątroba? Bo aż mnie boli tak pod wątrobą, jakby promieniowało. Ostatnim razem też tak było. Wydaje mi się jednak, że to promieniuje z dołu do wątroby, niż na odwrót, bo centrum bólu jest tam w okolicach powrózka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 9:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acer90
Zrobiłeś usg?Wątroba nie ma nic do tego.Taki objaw może wynikać ze zmian w kręgosłupie.(to jedna z wielu przyczyn)Stany zapalne układu moczowego czy inne Zrób zalecone badanie a wówczas będzie można rozważać co się dzieje.Przyczyn może być wiele a bez badań to tylko dywagowanie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Carboczar
Usg nie robiłem, bo całkowicie przestało boleć.
Teraz od godziny siedze, czuje tam ten ból, ale nie jest taki straszny. Jak mam nogi bardziej w górze to jeszcze większa ulga.
Centrum jest tam gdzie pisałem wcześniej, jak przycisnę palcem to zaboli.

A usg wykaże jakieś zapalenia? Czy te żylaki powrózka?


edit:
No i ta prawa strona znowu opuchnięta jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrób te badanie które pozwoli ocenić co się dzieje.Jeśli jednak zmiany są poważne i przeszkadzają udaj się do szpitala gdzie lekarz w badaniu oceni co się dzieje.Bez osobistego badania nie można ocenić na odległość zmian.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Carboczar piszesz o poważnych zmianach, ale wyleczalnych??

Pójdę w poniedziałek do rodzinnego, bo do urologa trzeba mieć chyba skierowanie? Albo od razu prywatnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzisz to jest tak,aby powiedzieć coś w 100% muszę przeprowadzić badanie.Nie sądzę aby było coś bardzo poważnego,przyczyn jest tak wiele,że nie mogę bez badania ocenić,chociaż badanie fizyczne może dać już odpowiedź co się dzieje a badanie usg może potwierdzić lub stwierdzić jakie zmiany występują.Radzę się udać jednak do lekarza,widoczne objawy pozwolą na ocenę.Ponownie może przyjść okres bezobjawowy i będziesz czekał do ponownych objawów a z tego wynika,ze problem jest nawrotowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem u lekarza, dostałem skierowanie usg jader i jamy brzusznej.

Boję się, że może to być guz jądra, bo wyczytałem, że w pierwszym stadium pojawia się właśnie ból Sad ale guzów nie wyczuwam


Dzisiaj jednak cały dzień nie bolało, może od czasu do czasu teraz malutki dyskomfort. Wczoraj także było lepiej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acer90
Jak będzie wynik daj znać zobaczymy, z guzem daj sobie spokój,tak szybko nie powstaje.Przyczyn może być wiele,stany zapalne,żylaki, wodniak,skręcenie,bóle od kręgosłupa itd.Poczekaj spokojnie na badanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Usg mam dopiero w połowie sierpnia, zamieszczę tutaj wynik.

Carboczar
Ból minął, na razie spokój, Pobolewa mnie jednak od czasu do czasu wątroba, może to być spowodowane dietą wysokobiałkową?
Lub tak jak wcześniej napisałeś, może być od skrzywienia kręgosłupa, mam lekką skoliozę, z którą walczę na siłowni. Z obserwacji, jak jestem długo w zgiętej pozycji, pobolewa.
Z badań to tylko na bilirubine robiłem, wyszło 1,3.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 9:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acer90
Wynik jest trochę przekroczony i może sygnalizować problemy z woreczkiem żółciowym(czy to są wszystkie wyniki badania krwi?czy przeprowadzono badanie w kierunku wątroby?)Jest tu też wskazane wykonanie usg j.brzusznej.Remisje żylaków powrózka mogą występować.Tak,że w tej chwili nie boli nie oznacza,że ból się mnie pojawi.Dieta nie ma wpływu na te objawy.Na ile skolioza? musiał bym widzieć zdjęcia rtg.(chociaż przy niewielkiej nie powinno się nic dziać aż w takim stopniu)ale jak mówię bez badań trudno coś oceniać.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group