Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból w okolicy powrózka nasiennego?

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 4:24 pm    Temat postu: Ból w okolicy powrózka nasiennego? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Od tygodnia odczuwam ból(nie codziennie) wieczorami w okolicy początku prącia.

Oznaczone to liczbą 18 na obrazku ------- link usuniety---- Pozycja 18 to Powrózek nasienny
Wczoraj strasznie bolało na początku z prawej, potem z obydwu stron, ból rozprzestrzenił się na jądra, trwało to tak z 2-3h, ustało, wyspałem się, dzisiaj ok.

Rok temu we wakacjach miałem to samo, trwało tydzień, obeszło się bez lekarza. Ból rozpoczynał się w południe, trwał od wieczora, ustawało, jak się położyłem.

Czasami towarzyszy temu jakaś przezroczysta wydzielina z prącia, bardzo mało jej, ale zawsze tak kropelka, dwa, takie gęściejszej, bezbarwnej.


Wie ktoś, co to może być?

Proszę zapoznać się z regulaminem forum gdyz linki do stron internetowych są zakazane na forum
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 6:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acer90
Objawy mogą wskazywać na żylaki powrózka nasiennego.Jeśli objawy będą się utrzymywać należy udać się do urologa. Czy te bóle były powiązane z podniecaniem się?Ile masz lat?
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, było to związane z podniecaniem się.
Dzisiaj jednak tego nie zaobserwowałem.

Co do zeszłego roku, to już nie pamiętam za bardzo, ale było i z podniecaniem, i bez ten ból.

Mam 20 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acer90
Więc,to nie są żylaki powrózka a normalny objaw z długotrwałego podniecenia ,na co,nie ma lekarstwa(masturbacja też nie pomaga).Uregulowane współżycie seksualne rozwiąże ten problem.Może być że też podświadomie się podniecasz,nie odczuwając tego.Jeśli jednak ten stan się często powtarzał wskazane będzie wykonanie usg.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 8:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem o czym mówisz, sprawdzałem, to nie jest to.
Podniecenie trwało np. 2 minuty, więc nie można nazwać tego długotrwałym, a ból się zaczął...
4 dni temu ten ból wystąpił bez żadnego podniecenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 8:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acer90
Jeśli jest tak jak mówisz może być stan zapalny,żylaki,można się udać do urologa lub też prywatnie wykonać usg.(jest szybciej cena ok.50 zł)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 8:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale żaden guz to nie może być?

Bo zapalenie to chyba antybiotykiem się leczy, żylaki nie wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 8:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acer90
Oczywiście,że nie,żaden guz.Stany zapalne nie zawsze wymagają antybiotyku.A żylaki można leczyć farmakologicznie.(np Detralex,Diosminex)Tyle,że najpierw należy wykonać badanie i postawić diagnozę (a bez badania nie postawię konkretnej diagnozy)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie carboczar.

Zobaczymy, na razie jest spokój, może minimalnie jakiś dyskomfort, ale to niezauważalne.

A czy przy żylakach może z prącia wydobywać się taka bezbarwna wydzielina?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acer90
Jeśli przyczyna jest wtórna tzn jeśli jest związana z inną chorobą ,może, to oddziaływać na żylaki powrózka a może też powodować pojawianie się wydzieliny jak opisujesz ale też może być to związane z podnieceniem.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group