Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból w dole podkolanowym pytanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leninjs



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Minehead/Kalisz
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 4:19 pm    Temat postu: Ból w dole podkolanowym pytanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam rowniez odczuwam bol w dole pod kolanowym z tymze jest on w centralnym jego punkcie, opisalbym go jak, lekko ciagnacy, szczypiacy moze piekacy. Nie bylo zadnego urazu to sie zaczelo spokojnie bez szarpniecia czy uderzenia czy zerwania.
Ok najpierw cos o mnie jestem nauczycielem WFu (studia ukonczylem w 2006r.), obecnie pracuje jako ratownik, biegam po asfalcie glownie, posiadam bardzo dobry but do biegania po twardych nawierzchniach ASICS GEL KAYANO 13, but dobralem do mojej lekko pronujacej stopy. http://www.asicsamerica.com/products/product.aspx?PRODUCT_ID=240006646&TITLE_CATEGORY_ID=250001542
Bol poczatkowo zaczal sie okolo roku temu kiedy biegalem dystanse okolo 12-16km, zaczynal sie kolo 6-7km albo wtedy gdy zwalnialem lub zatrzymywalem sie na chwile. Byl dosc silny abym nie mogl dalej kontynuowac biegu, musialem isc marszem do domu ze spuszczona glowa, przy chodzie nic nie boli, wiec od razu mysl biegne dalej no i ubieglem kilkanascie/dziesiat metrow i znow, znowu marsz. Wczesniej ok 2 lata bieglem Wroclawski maraton, dolegliwosc nie wystapila. Bol okazyjnie tez wystepowal przy graniu w pilke nozna.

Okolo 3 miesiecy temu robilem sobie treningi 11km 1-2 razy w tygodniu, zadnych bolow nie odczuwalem (wtedy jeszcze biegalem w starszym modelu ASICSow z mniejsza powierzchnia zelowa) bol wtedy nie wystepowal, w tym czasie pracowalem jako ratownik ale siedzialem na krzesle.

Natomiast tydzien temu przebieglem sie 6,8 km tempem 11-13km/h (biegam z GPSem) bolu nie zaobserwowalem. Wczoraj troche nie planowo pobieglem 19,51km zaczalem z poziomu 0m nmp i bieglem pod gore, apogeum wzniesienia na 280m npm, powierzchnia asfalt, do okolo 6km wszystko wporzadku, dalej zaczelo sie, znowu boli. Bol ten ma charakter zwiekszajacy sie przy tempie biegu i analogicznie sapadajacy przy zwalnianiu i ustepujacy przy marszu. Postanowilem jednak kontynuowac bieg, troche zwolnilem, dalo sie wytrzymac ale nie bylo to przyjemnoscia. W polowie drogi zrobilem postoj na ok 10km ok 5min, tutaj masaz (jestem tez masazysta) troche sciagania od lydki w gore i udo tylna czesc w gore, dalej "rozstrzepywanie" miesnia aby go rozluznic. Dobra czas na powrot, poczatkowo wszystko ok- jakies 300 m swobodnego biegu pozniej maly podbieg pod gorke i znow boli, zwolnilem i kontynuowalem, bol jednostajny przy lekkim zagryzieniu zebow do wytrzymania. Obecnie pracuje jako ratownik glownie stojac (jak dla mnie wyglada to na zbyt duze obciazenia w pracy ok 7 godz stania + zwiekszony wysilek fizyczny po pracy dobija noge)
Po powrocie do domu rozciaganie brzuchatych lydki i dwuglowego (noga na podescie lekkim proste plecy z lekkim pochyleniem do przodu, stopa skierowana ku gorze, rozciaganie tuz przed lekkim uczuciem rozciagania- lekkiego podraznienia miesniowego) dalej na noc posmarowalem wspomniane miejsce mascia- IBUPROFEN gel max 10%. Przy zmianie pozycji podczas lezenia, uczucie bolu pod kolanem. Rano kolejne smarowanie i do pracy na 2 godz (scielenie lozek) bol wystepowal sporadycznie przy schylaniu sie czesciej, przy chodzie nie wystepuje. Teraz leze na brzuchu i zginam noge, bol nie wystepuje, obciazam "chora" noge 2 noga i jakby lekkie uklucie przy prostowaniu w konczowej jej fazie, bol o malym natezeniu.
Pytam na forum bo lepiej zrozumiec, mieszkam w Anglii i pomimo dobrego jezyka czasami ciezko sie rozmawia z lekarzami, bylem rok temu, ale gosciowka nie powiedziala mi nic oprocz odpoczynku.
Moje pytanie to: co to jest? zapalenie sciegna dwuglowego uda? czy moze cos innego? warto by zrobic USG? z tymze to utrudnione bo musze jechac 50km zeby to zrobic ale da sie. Co moglbym robic we wlasnym zakresie by naprawic noge? moze jakies cwiczenia masci? Lubie bardzo biegi dlugo dystansowe i chcialbym jeszcze kiedys pokusic sie o maraton.

Dzieki serdeczne za porady!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
leninjs



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Minehead/Kalisz
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 4:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha nie odczuwan zadnej opuchlizny, brak jest tez jakichkolwiek objawow zewnetrznych widocznych golym okiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group