Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból prawego podbrzusza!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hulababula



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 6:44 pm    Temat postu: Ból prawego podbrzusza!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

2 dni temu wieczorem zaczął doskwierać mi ból brzucha, nie był zbyt mocny. W nocy miałem jednak problemy ze snem, często się budziłem. Wziąłem tabletkę przeciwbólową (ibuprofen), jednak nie zadziałała i musiałem jakoś wymęczyć się do rana. Rano ból nadal występował, ale nie był zbyt mocny. Zjadłem sucharki z herbatą, żeby nie podrażnić żołądka, gdyż myślałem, że tu jest przyczyna. Po krótkim czasie ból prawie zanikł. Po ok. 2 godzinach, nie myśląc, wypiłem trochę soku pomarańczowego. I zaczęło się. Po ok. 10 minutach pojawił się okropny ból, nie mogłem ustać na nogach. Pojawiły się nudności. Pomyślałem, że to przez ten sok, tak więc spowodowałem odruch wymiotny. Po tym ból znacznie się złagodził, ale nie ustał. Sporo leżałem na boku, gdyz w tej pozycji bolalo najmniej i bylem nawet w stanie na krotko usnąć. Niestety, po południu ból znów się nasilił, gdy wstawałem pojawiały się poważne zawroty głowy, nie mogłem chodzić wyprostowany. Wyżyłem do wieczora na kilku herbatnikach i herbatkach. W nocy nie wiele spałem. Od rana mam pewnego rodzaju burczenie w brzuchu przy którym nagle ból się bardzo nasila, ale następnie ustaje. Występują wiatry i odbicia, które przynoszą nieznaczną ulgę, ale też przy pozbywaniu się tych gazów występuje znaczny ból. Przy oddawaniu moczu i kału występuje nieznaczny ból związany z napinaniem tego miejsca, gdzie boli. Dodatkowo, przy zmianie pozycji np. ze stojącej do leżącej występuje tak jakby "przepływ" zawartości żołądka wywołujący większy ból na chwilę, a następnie znów to burczenie i ulgę. Pod skórą wydaje mi się, że czuję minimalne zgrubienie.
Obecnie ból jest mniejszy, ale nadal występuje.
Czy ktoś spotkał się z takimi objawami? Co to może być? Jaką stosować dietę?
Gdyby to było istotne, to mam 18 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 7:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to zapalenie otrzewnej? (wyrostek, pęknięcie wrzodu zołądka itp)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
hulababula



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 8:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

eh, wczoraj poszedłem do szpitala na badania i jeszcze tego samego dnia mi operacje zrobili, wyrostek się to okazał być. ale jak miło, zrobili mi laparoskopię Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group