Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból pod kolanem, łękotka/rzepka?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qbecki



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 10:24 pm    Temat postu: Ból pod kolanem, łękotka/rzepka? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Pojawił się u mnie pewien problem. Kilka lat temu, nie wiem czy na skutek kilku upadków na kolano czy ze względu na coś innego pojawił się u mnie ból kolana, a konkretnie pod nim. bezpośrednio pod kolanem pojawiła się u mnie taka "gulka", jakby drugie kolano. Boli przy uderzeniu mocnym czy naciśnięciu. Po za tym nie przeszkadza, ale na tym kolanie uklęknąć nie mogę bo jest po prostu nierówne. Teraz mam 17 lat, na drugim - prawym kolanie czuje ból w tym samym miejscu i ewidentne stwardnienie tam. Gram w tenisa bardzo dużo, być może jest to spowodowane grą na nawierzchni twardej, ale na pewno nie jakimś upadkiem. Zażywam glukozaminę, smaruję to jakimiś maściami i obwijam opaską uciskową, ale ustępliwość dyskomfortu jest znikoma. Przy uginaniu nóg zwłaszcza podczas gry czy zasiedzeniu przy ugiętym kolanie czuję ból.

Naczytałem się juz wiele o schorzeniach kolan, ale nie wiem w ogóle czy to łękotka czy rzepka czy może coś innego..

proszę o pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 11:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Qbecki
Czy,to jest w zgięciu kolana czy pod zgięciem,bliżej łydki.Czy wykonano jakieś badania w tym kierunku(usg,rtg)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Qbecki



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 12:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wykonywałem jeszcze żadnych badań, czekam na wizytę u ortopedy.

Poniższe zdjęcie przedstawia moje lewe kolano:

http://i46.tinypic.com/dpwms3.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 5:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Qbecki
Zdjęcie wskazuje na wysięk w kolanie,wynikający ze zmian urazowych i stanu zapalnego.Dokładniejsze info po wykonaniu usg lub rtg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group