Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból po prawej stronie klatki piersiowej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aidan



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 7:25 pm    Temat postu: Ból po prawej stronie klatki piersiowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry.

Trenuję sztuki walki. 6 dni temu nieszczęśliwie zostałem uderzony dość mocno w prawą część klatki piersiowej, od boku nieco poniżej wysokości sutków. Straciłem oddech na kilkanaście sekund, później było mi trochę trudno oddychać, ale po ok. 5 minutach wróciłem do normalnego stanu, a to miejsce jedynie trochę mnie pobolewało. Cały czas je jednak czułem a dzisiaj ten ból się jakoś mocno nasilił... I ciężko mi powiedzieć, czy to dlatego, że zacząłem na to zwracać bardziej uwagę, czy dlatego, że wczoraj na kolejnym treningu trochę to 'poprawiłem' (kilkanaście lekkich uderzeń w klatkę ale w zupełnie inne miejsce). Ból nie jest nie do wytrzymania ale jest dość mocny, nasila się przy wdechu i gdy uciskam miejsce urazu. Poza tym nic się nie dzieje, nie mam trudności z oddychaniem. Gdy 'badam' to miejsce to nie słychać żadnego przemieszczania kości, i nic 'luźnego' nie lata.

Proszę o rade, co to może być?
Pozdrawiam i dziękuję z góry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 7:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aidan
czy skóra nad bolącym miejscem jest sina? czerwona?
może to skutek "obicia" ale jeśli jest ból to warto skonsultować się z lekarzem.
może wystarczą okłady z lodu ale lepiej sprawdzić czemu ból się utrzymuje .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aidan



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85
Witaj Smile nie, na skórze nie ma żadnych zmian. Kształt klatki też nie uległ zmianie, nic nie wklęsło itp. Smile ale ból niestety jest cały czas. Skorzystam z porady i zobaczę, czy okłady coś dadzą. Nie chciałem od razu do lekarza startować tym bardziej, że właśnie zaczynam urlop i nie chcę zapisywać się na żadne badania w najbliższym czasie Sad dlatego pytam o opinie, czy to wygląda na coś poważniejszego niż odbicie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 10:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a pokazywałeś to trenerowi? bo zakładam, że masz trenera?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aidan



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 07, 2010 10:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, nie pokazywałem. Ale to dlatego, że tam po prostu... nic nie widać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lip 07, 2010 4:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aidan
aha Wink
to może zwykłe poobijanie jest Wink
jeśli boli to możesz smarować się Altacetem w żelu. swoją drogą- świetna sprawa na potłuczenia i urazy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aidan



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 07, 2010 4:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też mam taką nadzieję. Wiedziałem, że pewnie przesadzam ale chciałem zasięgnąć fachowej opinii bo po co od razu latać do lekarza i kolejki zapychać Smile
Dziękuję bardzo za odpowiedzi Gosia85. Wypróbuję jeszcze ten Altacet skoro mówisz, że taki dobry jest Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group