Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ból po mocnym stłuczeniu kości śródstopia (rok temu)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seeec



Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 16, 2013 11:35 pm    Temat postu: ból po mocnym stłuczeniu kości śródstopia (rok temu) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie, około rok temu miałam wypadek w którym ucierpiała moja ręka i stopa. Dosyć niefortunnie upadł na bok koń na którym jechałam. skutkiem był uszkodzony łokieć no i właśnie stopa, która została mocno obita (podczas upadku miałam nogę w metalowym strzemieniu). Oczywiście zaraz po wypadku zrobiła się ogromna i zielona ale po wykonanym RTG pozostawiono mnie z diagnozą 'do wesela się zagoi' Minęło 13 miesięcy (przez ten czas właściwie nic się nie działo i nie miało prawa ponieważ ze względu na popękany łokieć nie miałam możliwości uprawiać jakichkolwiek 'wyczynów')
Na szczęście ręka się zagoiła a ja chciałabym wrócić do sportu. Niestety problemy zaczęły się już na 2 treningu, ból wrócił momentalnie i to nie mały. Można powiedzieć, że sprawił mi trudność w samym chodzeniu. Samo śródstopie bolesne na dotyk nie mówiąc już o jakimkolwiek wyginaniu (uściślając chodzi o kość łódkową) No i teraz nie wiem czy powinnam zostawić to w spokoju czy w jakiś sposób działać bo wydaje mi się, że rok czasu to wystarczający okres na wyleczenie stłuczenia, proszę o jakiekolwiek porady. Z góry dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Kwi 17, 2013 10:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaki sport uprawiasz? Wiesz, rok to naprawdę dużo do zrehabilitowania się, ale też nie możesz sądzić, że po tak długiej przerwie możesz normalnie wrócić do trenowania, po pierwsze musisz systematycznie przygotować swój organizm do ruchu, na początek małe rozgrzewki, rozciąganie i rozgrzewanie odpowiednich mięśni, szczególnie tych, które poddane były wypadkowi.

Wrócić na trening od razu, nie jest mądre - twoje rehabilitujące się, mięśnie czy też kości potrzebują odpowiedniego przygotowania.

Tak jak mówiłem, delikatne rozgrzewki, systematyczne wprowadzanie nowych ćwiczeń, rozgrzewanie mięśni i rozciąganie. Potem dokładać do tego odpowiednie ćwiczenia, biegi - zacząć delikatnie.

Ja wróciłem do piłki po 2 latach, ostro udałem się na orlika - wszystko wydawało się dobrze prócz oczywiście kondycji - niestety, po takim wysiłku mój organizm nie mógł się pozbierać przez tydzieńSmile

W dodatku skoro chesz wrócić do sportu, więc wydaje mi się, że jesteś młody i twój organizm nie powiedział, że to koniec - tak jak mówię, systematycznie i powoli przygotuj go, domowymi sposobami na powrót!Smile
Codziennie, ale nie dużo - potem zwiększaj ćwiczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group