Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból pleców

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kerrolek



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 5:26 pm    Temat postu: lek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi metafen na razie zawsze pomaga gdy go biorę. Bardzo skutecznie trafia w źródło bólu, to zasługa połączenia ibuprofenu i paracetamolu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 6:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Boli mnie odcinek lędźwiowy, po łyknięciu tych dwóch tabletek ból szybko przechodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kirek
Spamer


Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 11:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

olanowik napisał:
Zależy z czego ten ból pleców. Mi pomogła zmiana materaca - miałam klasyczny piankowy a wymieniłam na termoelastyczny


Prawda jest taka, że tego najlepsze materace jakie są i można się z nimi zetknąć są w szpitalach. Zobaczcie sobie, że w szpitalu nawet jak ktoś leży długi czas to zupełnie inaczej ciało reaguje na tamtejszy materac. Wiem, że tego typu materace do łóżek Koło foam są produkowane, kiedy jakiś czas temu zamawialiśmy, dla siebie do domu to były w ofercie. Szczególnie warto zainwestować osobą, które z jakiś przyczyn muszą leżeć bądź też mają problemy z bólami nie tylko pleców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eizzy
Spamer


Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 3
PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ruch to podstawa, ale najpierw skonsultuj wszystko z lekarzem Smile
Jeśli potrzebujesz pomocy to sprawdź sobie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna79



Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście ruch to podstawa, a rehabilitacja to dobry pomysł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Córa Renu



Dołączył: 31 Lip 2014
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Legnica
PostWysłany: Pią Sie 01, 2014 10:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedynym wyjściem jest zmienienie trybu życia. Bóle zmienią się w zwyrodnienia. Siedzący tryb życia niesie ze sobą sporo niebezpieczeństw (nie tylko w postaci sporadycznego bólu czy słabnącego wzroku). Sama pracuję 8 h dziennie przy komputerze. Gdy zaczynałam, bolała mnie głowa, kręciło mi się w niej. Zaczęłam robić przerwy w pracy i dyskretnie się rozciągać. Nie chcę nabawić się hemoroidów czy stać się kaleką na starość. Polecam pływanie i bieganie po pracy. Lepiej dać sobie spokój ze sportami typu sqash czy tenis, bo mocno nadwerężają stawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
arletka



Dołączył: 14 Maj 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 1:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Materac to podstawa, musisz sobie dobrac odpowiedni do twojego schorzenia. Jeśli jednak nie dasz rady kupić - wiadomo jakie są ceny ;/ to pomyśl chociaż o poduszce ortopedycznej. Wybór jest ogromny, także dopasujesz sobie do swojego problemu, a zapłacisz o wiele mniej - zobacz ceny w SISSEL. Co do firmy to też warto sobie przejrzeć jaka jest dłużej na rynku, będziesz mieć większą pewność, że było warto Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zkw



Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 8:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście ważny jest sport, ale oprócz tego wypróbuj sobie poduszkę ortopedyczną np. firmy Sissel. Ja przetestowałam i mimo regularnych ćwiczeń, itp rzeczy stosuję ją od jakiegoś czasu i jestem zadowolona. Ceny są ok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
biala_muszka



Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 01, 2014 12:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ćwiczenia do podstawa, ale trzeba też zadbać o odpowiedni odpoczynek dla kręgosłupa. mi bardzo dużo dała zmiana materaca na lateksowy z podziałem na strefy ortopedyczne - wtedy każda czesc ciala ma odpowiednie podparcie. ale ogolnie rodzajow specjalistycznych materacow jest duzo do wyboru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
motylek 1988



Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Patrzyłam i ja na ceny Sissel i inne. Wg mnie sissel jest zbyt drogi, za dużo drogi. o wiele za drogi. Jakość produktów na polskim rynku jest równie dobra i naprawdę o wiele tańsza. Nie polecam przepłacać za takie produkty. Warto poszukać nawet w mniejszych sklepach. Wiem co mówię, bo na internecie już ok 10 lat kupuję.

Dodano po 20 minutach:

A na kręgosłup i tym bardziej lędzwiowy polecam poduszki sensomotoryczne. Ja mam z firmy Ar medical. Jest super. Kręgosłup na niej super pracuje, przy okazji też ćwiczę kolano, bo taka poduszka może być wykorzystywana na wiele sposobów. Nie drogi produkt a naprawdę pomaga. Polecam wszystkim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group