Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bol plecow i kregoslupa!!

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Biker



Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: St-Wola
PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 10:02 pm    Temat postu: bol plecow i kregoslupa!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam niewiem jak zaczac wiec pisze co mi jest a mianowicie dwa lata temu jezdzilem rowerem w lesie noi hopa byla za duza, zle spadlem i wyladowalem na kregoslupie od tamtej pory co jakis czas bola mnieplecy i kregoslup odcinek ledzwiowy. Bol jest przewaznie taki mocny i przeszywajacy zawsze zaczyn abolec podczas wysilku i schylania niewiem co z tym zrobic pomozcie doradzcie mi cos bo niewiem przez co czy kregoslup mam uszkodzony czy cos POMOCY!!(p.s. mam 17 lat)
z gory dzieki i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KRILL
Gość









PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 10:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, jest to prawdopodobne, że coś może być uszkodzone. Bolący kregosplup ledzwiowy to sygnal alarmowy- nalezy niezwłocznie udac sie do lekarza !! Np krążek miedzykregowy może uciskać na nerw- wiec wybierz sie szybko do neurologa lub ortopedy! Staraj sie o CT, to najlepsze badanie by dobrze zdiagnozować co Ci jest. Z tym nie ma żartów, w najgorszym wypadku można skończyć na stole operacyjnym, dlatego nie zwlekaj i nie bagatelizuj tego !
Powrót do góry
Biker



Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: St-Wola
PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 8:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

troche si etym wlasnie zmartwilem i mam zamiar jak najszybciej wybrac sie do lekarza, niestety sport rowerowy chyba bedzi emusial poczekac


a znacie moze jakies masci bole plecow?? z gory dzieki i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 10:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony nie trzeba sie zbytnio martwić jesli :

a) nie boli przez caly czas
lub
b)bol nie promieniuje do posladka i nizej

Jesli wystepują oba te objawy, to moze cos powazniejszego się dziać. Jednak tak czy inaczej nalezy isc do lekarza i rozwiac watpliwosci. A z masci , to mi pomogl NAKLOFEN i jego polecam Smile
Powrót do góry
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 12:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja miałam podobny przypadek...nieco dziwniejszy. Mianowicie, wychodziłam z domu na przystanek. Siedząc na łóżku, schyliłam się do zawiązania butów...coś mi szczeliło i koniec.Od tamtej pory tylko jak się schylałam bolał mnie kręgosłup lędźwiowy. Na jakiś czas ustało, bo oszczędzałam swój organizm.

Kolejny raz kiedy tak miałam, kiedy chciałam ugryźć mojego faceta w brzuch Very Happy , też mi strzelilo coś. Ale ugryzłam Wink Musiał mnie wnieść do domu, nie mogłam się ruszyć.

Poszłam do lekarza pierwszego kontaktu, który dał mi skierowanie do neurologa. Neurolog przepisała mi leki, pomoga trochę.


Gościu nie zgodzę się z Tobą, że jesli nie boli cały czas to nie trzeba się martwić, nic bardziej mylnego.

Lekarka mi powiedziała że nawet jesli nie boli to i tak mam się zgłaszać na wizytę, bo później mogę być w o wiele gorszym stanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Korsicew
Gość









PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 5:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do autora- nie napisałes jak silny to ból, czy gdzies promieniuje, czy zaobserwowałes inne objawy itp....podaj więcej szczegółow ! A i tak powinieneśc iśc do lekarza rodzinnego a pózniej do specjalisty, bo w mlodym wieku jest duza szansa na to, aby "uleczyć" kregoslup, a przynjamniej aby zacząc o niego dbać. A jazda wyczynowa na rowerze ODPADA, jęsli np masz problem z tzw. dyskiem. Zapewne to samo powie lekarz....tylko basen zostaje tak na dobrą sprawę...
Powrót do góry
Biker



Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: St-Wola
PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wiec jak chodze stoje i siedze to troche boli niejest to silny boli da si ewytrzymac ale jak si eschyle np zeby buty zawiazac to taki bul ze az mi sie plakac chce taki przeszywajacy cale plecy i tak troche w kregoslup mi idzi eten bol naprawde czasem tak boli ze az mi si eplakac chce Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 10:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że konieczna jest wizyta u lek, najpierw 1szego kontaktu, ten pewnie zrobi prześwietlenie, a potem lek. rehabilitacji. Masaże i inne zabiegi powinny pomócSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Amanita Muscaria
Gość









PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 9:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapewne będziesz miał tak, jak miałem ja- najpierw RTG, Tomografia i jeśli okaże się to problem z dyskiem - a tak właśnie może być- to zapewne odwiedzisz jeszcze neurologa i neurochirurga.

Jak na razie staraj się za dużo nie siedzieć w miejscu, tylko chodzić lub leżec z podkurczonymi nogami i NIE SCHYLAC SIE NA WYPROSTOWANYCH NOGACH ! Po wszystko na ziemii schylaj się uginajac kolana. Trzeba teraz bardzo na siebie uważać, bo do końca nie wiadomo co Ci jest.

Moja rada- mów że czujesz wręcz rozrywający ból, wiesz, taka lekka przesada, a wtedy jest szansa, że przyjmą Cię na tomografię od zaraz, bo inaczej można sobie poczekać...a RTG nie zawsze musi pokazywać z czym jest problem.
Powrót do góry
Trojy
Gość









PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 11:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moj ejden znajomy już o kulach chodzi....jednak kregoslup go zniszczyl....biegnij do lekarza i rob jak najszybceij badania ! I R-E-H-A-B-I-L-I-T-U-J sie, czlowieku ! Masz dopiro 17 lat, a juz problem z kregoslupem !
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group