Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból od łopatki do szyi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pabblo19



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 10:26 am    Temat postu: Ból od łopatki do szyi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam 19 lat, od dłuższego czasu towarzyszy mi ból w plecach, tak jakby jakiś nerw. Czuć go od miejsca pomiędzy prawą łopatką a kręgosłupem aż do prawej strony karku. Ból nasila się przy dłuższym bieganiu i w innych podobnych czynnościach gdzie te partie mięśni pracują więcej. Również przy uciskaniu miejsca gdzie ten nerw przebiega powoduje ból, który ciągnie się aż do szyi właśnie. Wcześniej trenowałem piłkę nożną.

Co to może być, dlaczego dzieje się to tylko z prawej strony i co mam zrobić by ból minął, może masaże czy różnorodne maści ? Dziękuję za odpowiedź

Zaznaczyłem czarną kreską umiejscowienie problemu...


__________________________________________
Drugi problem, który mam nadzieję wyjaśnię...

Na turnieju piłki halowej (to było na początku marca) przy uderzeniu od zawodnika w bok nogi (przy łydce) zaczęły się problemy. Zaraz pod uderzeniu noga jakby spuchła lekko obok piszczela czułem ból (zaznaczony na obrazku) i przy wsparciu się na palcach ból się na nasilał w tym właśnie miejscu. Myślałem, że to tylko zbicie więc przeczekałem, ale teraz już maj, a coś tam dalej mi siedzi. Ból również nasila się przy kucaniu gdzie kolano się zgina maksymalnie. Co więcej po tym zaczęło mi strzelać w kostce (3-4 szybkie strzały po krążeniu stopą po okręgu) również zaznaczyłem umiejscowienie na obrazku. Ból również się nasilał gdy uciskałem mięśnie łydki na zewnątrz.

Przyznam, że jest to dość dziwne, przy bieganiu ból się nasila. Dzięki za odp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 6:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pabblo19
może masz zapalenie mięśni?
tylko, że wtedy ból utrzymywałby się przez cały czas... może jakieś przemęczenie lub nadwerężenie mięśnia?
warto zasięgnąć porady lekarza..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pabblo19



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętam miałem problemy z plecami wcześniej, bo barki schodziły mi do środka i się garbiłem, jakoś to teraz wyprostowałem, ale ból pleców jest. DO tego gdy odchylam głowę do tyłu, też boli w karku, to może przez to.. albo powodem jest nieprawidłowa postawa,

No nic jutro idę po skierowanie, na pewno 2-4 tygodnie sobie poczekam i mam nadzieję się wyjaśni, bo jeżeli nie będę nad tym pracował to kto wie co mnie na starość będzie czekało... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group