Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból krzyzy po nocy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milsza



Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 3:14 pm    Temat postu: Ból krzyzy po nocy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam 46 lat i sporą nadwage(108 kg).Od wielu lat przejsciowo dokuczają mi bóle w dolnej częsci pleców,do których można powiedzieć,ze się już przyzwyczaiłam.Od kilku tygodni odczuwam ostry ból "krzyży" od godzin nocnych,a nasilający sie bardziej nad ranem.Wstawanie z łóżka rano jest koszmarnym bólem,ale kiedy już załatwię sie ,to ból mija .Bóle te odczuwam jak wbijanie szpili w krzyże ,a dodatkowy nieprzyjemny jest ten ból "skurczowy",targający mi boki nad biodrami i sięgający aż do pachwin.Co moze powodowac te bóle i czy objawy mogą wskazywać na jakieś poważniejsze dolegliwości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
new power 12



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 110

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

milszaMam 46 lat i sporą nadwage(108 kg). I tu moim zdaniem kryje się odpowiedż. Co prawda masz już 46 lat a jak wiadomo po 20 roku życia dochodzi do bólów związanych z procesem starzenia. Nie mówię wprost,że ludzie poniżej 20 roku życia nie mają problemów z kręgosłupem,ale jest to inne podłoże. Może zaczynać się proces zwyrodnieniowy kręgosłupa i może być to zaczyająca się skolioza kregów okręgu miednicowego co powoduje zmianę kąta nachylenia miednicy i wywołany tym ucisk. Jak najprędzej udać się do lekarza rodzinnego by dał skierowanie na prześwietlenie kręgosłupa. Pamiętaj,że nadwaga nie proporcjonalna do rozwoju siły mięśniowej jest czynnikiem deformowania kręgosłupa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
milsza



Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 5:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Częsciowo zgadzam się,ze jest to spowodowane skoliozą,ale zapomniałam dodac ,że w dzień nie odczuwam takich dolegliwości.Nad ranem ten ból jest nieznośny ,bolą mnie nie tylko "krzyże",czuję ból w biodrach,który przechodzi w pachwiny.Dolegliwości sa na tyle duże,że już od dłuższego czasu nie wysypiam się .Zastanawia mnie dlaczego ból ustęuje po oddaniu moczu(z tej strony nie mam żadnych dolegliwości),a jednak cały czas mam skojarzenia w tym kierunku.Czy możliwe sa takie mocne bóle w schorzeniach związanych z pęcherzem ,nerkami albo przydatkami?
Będę wdzięczna za jakieś sugestie,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group