Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ból krzyża

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bananqq



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sosnowiec
PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 5:42 pm    Temat postu: ból krzyża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, jeżeli jest to możliwe prosiłbym o pomoc ludzi mających podobne dolegliwości lub osoby znające się na tym o pomoc.

Opis:
Gdy miałem 14lat(mam obecnie 24) grałem często w piłkę i pewnego razu zaczęły mnie boleć plecy po bokach na wysokości krzyża. Ból się nasilał gdy biegałem, przez kilka dni miałem problemy z podstawowymi czynnościami jak np: siadanie, wchodzenie do wanny. Po około tygodniu to przeszło.

Niedawno mając 22 lata znowu zacząłem odczuwać ból pleców, jednak minimalny. Dokładniej lekkie kłucie w krzyżu, nie ból tylko leciutko jakbym czuł krzyż.
Rok temu byłem w holandii i tam pracowałem fizycznie (dosyć ciężko) i nagle zabolał mnie krzyż po środku. było to uczucie kłucia. Mialęm problemy ze wstaniem z łóżka, schylaniem się. ból był dość intensywny i nie promieniował, przynajmniej nie na inne partie ciała, głównie czułem go w okolicach krzyża. Po około 4 dniach wszystko minęło, pracowałem ale oszczędzając się. Dodam, że w wieku 20 lat uprawiałem kick boxing a przez prawie całe życie grałem w piłkę średnio raz w tygodniu głównie w okresie letnim.Ostatnio podjąłem prace w polsce w której musiałem sporo się schylać i ból powrócił, pracę dokończyłem ale gdy wróciłem do domu zaczęło mnie kłuć w krzyżu.Dodam, że dużo czasu spędzam przed komputerem i obecnie mam mało ruchu.

opis bólu: ogólnie jest to kłucie w krzyżu które nie promieniuje na nogi itp, odczuwam je na wysokości krzyża po środku lub prawie po środku. po 3-5 dniach ból zawsze ustępuje. Czasami zdarza mi się siedząc czuć, że tak powiem krzyż ale nie jest to ból.

Diagnoza lekarza: Będąc u mojego lekarza za młodu przepisał mi maść na rozgrzanie(dokładnie już diagnozy nie pamiętam ale przeszło), natomiast obecnie będąc u lekarza powiedział mi on, że jest to nadwyrężenie, że cierpi na tą dolegliwość duża część społeczeństwa i że to przejdzie. Przepisał mi Olfen żel oraz KEtanol. (Dodam, iż lekarza mam dobrego gdyż zdiagnozował umnie np lambrie po podaniu dolegliwości, zawsze przyjmuje mase ludzi)

Peoszę o pomoc!

Co mi może dolegać??
Jak leczyć??
Czy to przejdzie i jest to nadwyrężenie??
jaki może być powód tej dolegliwości??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 6:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to nadmierne napięcie mięśni, może tzw. postrzał? może przydałaby się jakaś rehabilitacja czy cuś. a byłeś z tym u specjalisty czy u pierwszego kontaktu tylko?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bananqq



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sosnowiec
PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 7:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

opisałem wszystko.tylko u lekarza pierwszego kontaktu bylem. Prosze o odpowiedz jeżeli ktoś wie co to może być albo sam miał podobne dolegliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group