Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ból kolana, a s83?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kwiatuuuszek



Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 2:17 am    Temat postu: ból kolana, a s83? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

We wrześniu tamtego roku miałam wypadek rowery.Ucierpiało m.in. moje kolano. RTG żadnych komplikacji nie wykazał.(dodam, że przed robieniem RTG przeskoczyło mi w kolanie). Rehabilitację mam dopiero w maju (od następnego tygodnia)

Ortopeda stwierdził, że to tylko stłuczenie. I że ma prawo boleć przez dłuższy czas.

Noga cały czas mnie boli przy dłuższym chodzeniu, bądź bieganiu (na wf). Obecnie mam zwolnienie z WF.

Przy chodzeniu kolano, stopa puchnie a łydka robi się twarda. Czuje rwący ból idący od wewnątrz kolana do stopy. Ból się nasila, nie pomagają tabletki przeciwbólowe. Podczas tego bólu, nogam nie boli, nie mogę jej zgiąć i chodzę kulejąc.

Brałam Cyclo3fort (polecił mi je lekarz rodzinny), które pomagały w pewnym stopniu, aż do momentu gdy miałam problemy z miesiączka. Na początku były zbyt mocne krwawienia, a później prawie wcale.

Czasami jak chodzę noga sama mi się ugina (jest to ruch niekontrolowany), gdy kucam strzyka mi w tej nodze. Bywa nieraz i tak że w kolanie przeskakuje mi rzepka.

Ostatnio biegając na wf (kilka minut) zaczęła mi noga promieniować, zaczęłam kuleć. Podczas przebierania się doznałam szoku. Noga napuchła, zrobiła się zimna, na kolanie sina. Najgorsze było to, że nie mogłam zgiąć kolana.

Dopiero po dwóch dniach, minimalnie zginałam kolano.
Kostka w tej nodze po tym nieszczęsnym Wf też spuchła,przykładanie w/w preparatami nie pomogło.

Od tego momentu mam zwolnienie z WF, bo miałam ograniczenie wykonywania ćwiczeń.

Dość dużo odpoczywałam, dlatego noga mniej boli. Ale jak chodzę dłużej, to boli.

Pod słowem "dłużej" mam na myśli, czasami 200 m czasami km bądź więcej. Różnie bywa.

NA opuchnięcie kolana stosowałam białko, maść przeciwzapalne, lód, opaskę z żelem na zimno. Opuchlizna nie zeszła.

Mam problemy z krążeniem w tej nodze. Mam wrażenie, że temp. w prawej nodze jest ciągle niższa.

Byłam u lekarza rodzinnego, stwierdził podejrzenie S83-Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł kolana.


Czy podejrzenia lekarza są słuszne? Jak się zachować, gdy noga puchnie a leki nie pomagają?

Za półtora miesiąca mam innego ortopedę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podejrzenia lekarza mogą być słuszne, jednak możesz mieć pretensje do tego pierwszego - który, grzecznie odesłał Cię do domku i przypisał leki, szczerze to poszedł na łatwiznę. Jeśli chodzi jednak o zwichnięcie, to od września tamtego roku nie jest to prawdopodobne by się utrzymywało do dziś, mogło to się stać ewentualnie jakiś czas temu przy dłuższym chodzeniu, najbardziej prawdopodobne wydaje mi się, naderwanie wiązadeł kolana co symbolizowało by puchnięcie i sinienie się twojej nogi.

Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko czekać na ortopedę, który powinien już profesjonalnie zbadać ten problem, oby zainteresował się problemem poważnie:) Może to też być woda w kolanie, gdy to jest nie leczone, może to odbijać się latami na nodze:/

Póki co, dbaj o nogę, nie przemęczaj jej, staraj unikać się dużej ilości chodzenia, jednak by noga się nie zastałą, zaoferuj jej wieczorne czy poranne ćwiczenia na siedząco, uginaj ją góra dół, ewentualnie rowerek w powietrzu - powoli i spokojnie, przez kilka minut dzienie:)

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 10:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj kochana, czekaj narazie na ortopedę i oszczędzaj tą nóżkę, ewentualnei staraj się ją jakoś delikatnie rozciągać ale oczywiście nie przesadzaj Smile Lekarz prawdopodobnie wystawił trafne diagnozy, wszystko pokażą dokładne badania, jednak, że to zwichnięcie też mi jakoś tutaj w kontekście nie leżySmile

Wszystko wyjdzie podczas dokładnych badań, tyle już wytrzymałaś to dasz radę jeszcze ten miesiąc się oszczędzać!Smile

Trzymam kciuki i informuj o wynikach:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group