Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ból kolan zły wynik usg - pomocy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LadyEl



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: mazowsze
PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 4:06 pm    Temat postu: ból kolan zły wynik usg - pomocy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
jakieś 2-3 tygodnie temu zaczęło mnie boleć kolano - potem drugie udałam się do ortopedy który po badaniu nic nie stwierdził zrobiono mi rtg i ortopeda powiedział że nic nie widzi.
Na własną rękę zrobiłam badanie usg kolan bo ból był nie do zniesienia.
Niestety wyniki nie są dobre (piszę tylko to co jest "nie w porządku")
oto one:
staw prawy:
w jamie stawowej wysięk tworzący w zachyłku rzepkowym warstwę 0,35cm
Widoczne są cechy miernego przerostu błony maziowej z prawidłowym unaczynieniem w opcji doplera mocy i eFlow
Łąkotka przysrodkowa w rogu tylnym niejednorodnej strykturze zmiany pourazowe i zwyrodnieniowe.
Chrząstka szklista pokrywająca pow. stawowe ze mianami zwyrodnieniowymi w początkowej fazie pod postacią jej zcieńczenia nierównej pow. oraz niejednorodnej echogeniczności na kłykciu przyśrodkowym - chondromalacja
staw lewy:
rownież wysięk, łąkotka przyśrodkowa w rogu przednim niejednorodnej strukturze zmiany pourazowe i zwyrodnieniowe drobne szczeliny pourazowe.
Widoczne są cechy miernego przerostu błony maziowej z prawidłowym unaczynieniem w opcji doplera mocy i eFlow
Chrząstka szklista pokrywająca pow. stawowe ze mianami zwyrodnieniowymi w początkowej fazie pod postacią jej zcieńczenia nierównej pow. oraz niejednorodnej echogeniczności na kłykciu przyśrodkowym - chondromalacja
Chrząstka stawowa w dole międzykłykciowym 0,22cm w prawym stawie 0,19cm
kłykieć boczny lewy staw 0,15cm i prawy
na kłykciu przyśrodkowym grubość chrząstki stawowej prawy staw 0,7cm i lewy 0,8cm
jestem naprawde przerazona!mam 23 lata
co mam zrobic gdzie się udać i najwazniejsze CO TO moze byc ZA CHOROBA?
jestem zalamana prosze o pomoc i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group