Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból kolan

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Niesforna



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 11:25 am    Temat postu: Ból kolan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam 24 lata. Od jakiś 5 lat mam problemy z kolanami (oba). Straszny ból, trzeszczenie, co jakiś czas coś mi strzela, jak chodzę, to przy prostowaniu nogi czasami mam wrażenie jakby w kolanie wyginała mi się w drugą stronę. Chodzę po różnych lekarzach, ale żaden nie potrafi mi pomóc. Na podstawie zdjęcia rtg mówią że tu nic nie ma i nie wiedzą dlaczego boli. A ból jest coraz silniejszy Sad
W końcu postanowiłam zrobić sobie rezonans magnetyczny kolana (prawego gdyż bardziej boli). Wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc a chciałabym się wcześniej dowiedzieć co jest z kolanem.

Oto wynik rezonansu:

Chrząstka szklista kłykcia bocznego wyraźnie cieńsza.
ACL - o prawidłowym przebiegu, z cechami niewielkiego uszkodzenia, obecnie bez cech obrzęku.
Rzepka typu "czapka myśliwego". Płaska skośnie ustawiona powierzchnia stawowa międzykłykciowa - cechy niedorozwoju kłykcia przyśrodkowego.
Rzepka z przyparciem bocznym.
Chrząstka rzepki o wyraźnie niejednolitej strukturze, wyraźnie cieńsza.
Bardzo delikatne ognisko obrzęku szpiku rzepki od strony przyśrodkowej, mniejsze ognisko obrzęku szczytu kłykcia bocznego k. udowej.
Osteofity na krawędziach powierzchni stawowych stawu rzepkowo - udowego.



Proszę o jakąś interpretację, informację co to wszystko znaczy.
Z góry bardzo dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 1:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz co na pewno w porzadku nie jest. Nie umiem zinterpretowac opisu bo lekarzem nie jestem.
ACL to wiezadlo krzyżowe przednie kolana i wychodzi że masz w niewielkim stopniu uszkodzone. tak samo chrząstki stawowe...
Najlepiej jak pojdziesz do ortopedy ...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania08061984



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koszalin
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 11:49 am    Temat postu: odpowiedź Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj ja też mam problem z kolanem alez jednym już od 10 lat dlatego Ciebie rozumie ja mam dopiero 24 lata a mecze sie jakosoba w podeszlym wieku brałam juz różnego rodzaju leki i rehabilitacje dlatego idź faktycznie do ortopedy znam dobrego który przyjumję w Kołobrzegu jakby co to Ci podam namiary. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group