Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból kciuka - problemy ze zginaniem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adrian_k700i



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 2:31 pm    Temat postu: Ból kciuka - problemy ze zginaniem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem forum. Mój problem przedstawia się następująco:
W niedzielę( tj. 27.02.2010r.) postanowiłem pouczyć się jazdy na nartach. Niestety, zaliczyłem upadek. Podczas upadku miałem zaczepiony do ręki kijek i upadając prawdopodobnie zacisk od kijka wykręcił mi kciuk. Poczułem straszny, promieniujący ból. Kciuk mocno opuchł, nie byłem w stanie wykonywać żadnych "mocniejszych " ruchów. Byłem u chirurga, zrobiłem zdjęcie RTG. Chirurg stwierdził, że palec nie jest złamany, ale prawdopodobnie powstał krwiak, który uciska staw. Przepisał mi maść "Reparil Gel N" i poinformował, że taki ból może utrzymywać się nawet do 2 miesięcy. Dodatkowo kazał mi codziennie "zaciskać zęby" i gimnastykować kciuk w celu szybszego zlikwidowania krwiaka. Jednak nie jestem jakoś uspokojony takim wynikiem badań. Kciuk nadal bardzo mnie boli. Jestem w stanie wykonać jedynie minimalne ruchy. Dużo ludzi opisuje w internecie problemy dotyczące wybitego kciuka i często w ich wypowiedziach pojawia się takie sformułowanie jak "nastawienie kciuka". Porównując lewą dłoń z prawą wyraźnie widać dużą różnicę w okolicach stawu. Zamieszczam zdjęcia:
LEWA DŁOŃ("ZDROWY KCIUK")-
PRAWA DŁOŃ ("CHORY KCIUK") -
Zamieszczam także zdjęcie RTG
Czy zwykłe nacieranie maścią i gimnastykowanie kciuka zlikwidują ból i przywrócą go do normalnego wyglądu?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 3:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to tak:
Rozmawiasz ze specjalistka od powybijanych palców - grałam w siatkówke X lat :]
Chirurg mial racje ... ALE
Z doswiadczenia wiem i swojego i opinii lekarzy sportowych, ze:
- po pierwsze ketonal zel na noc bo... nie wiesz jak spisz i gdzie ten palec "wkladasz" a wystarczy,ze go w nocy za mocno przydusisz poduszka, ogrzejesz i opuchlizna od nowa
- po 2 proponuje na zmiane - zel chlodzacy i zel rozgrzewajacy - zamiennosc polega na tym, ze jak troche nim cwiczysz( ale bez przesady zaciskanie zebow nie jest potrzebne) pozniej powinienes go lekko ochlodzic. Jak dyskomfort po cwiczeniach przejdzie to rozgrzac.
- po 3 i tu akurat przyczepilabym sie ortopedy, chirurga czy u kogo tam byles nie cwicz non stop, na chama i do bolu. Bol jest reakcja obronna organizmu - jak boli za bardzo to koncz cwiczenia! Trzeba cwiczyc ale nie przeginac!
- po 4 - cierpliwosci bo tak szybko smsow pisac tym kciukiem bezbolesnie nie bedziesz - bo sobie go troche wykreciles
A tak na koniec ale to chyba nie bedzie potrzebne - jak nie przejdzie to idz do lekarza raz jeszcze tylko tym razem innego. Ale mysle,ze ta rada nie bedzie potrzebna - mam taka nadzieje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 8:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

adrian_k700i
Nic tu na tym zdjęciu nie wskazuje na wybicie czy inny poważny uraz.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group