Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bol kciuka po upadku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boss01



Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 11:07 am    Temat postu: Bol kciuka po upadku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Wczoraj w czasie deszczu poslizgnalem sie i upadlem na chodnik. Ucierpial moj kciuk, ktory boli mnie, gdy probuje nim poruszac. Gdy nic nim nie robie to nie czuje bolu. Jest on tez bardzo opuchniety.

Zdjecie kciuka lewego (zdrowego):



Zdjecie kciuka prawego (opuchnietego):



Prosze zwrocic uwage na zaczerwienie w dolnej jego czesci. Intensyfikuje sie ono, gdy probuje na sile zgiac palec.

Myslalem, ze przez noc mnie przejdzie, ale opuchlizna tylko sie powiekszyla. Wieczorem moge dostarczyc wiecej zdjec / informacji.

Uprzejmie prosze o porade co robic.


Pozdrawiam,

Marek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 12:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj,

jeżeli chodzi o domowe sposoby to możesz zrobić zimny okład lub zastosować maść typu fastum czy altacet. Jak do jutra Ci nie przejdzie to chociaż w małym stopniu to trzeba będzie wykonać prześwietlenie kciuka, bo być może okaże się że jest to złamanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
boss01



Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 12:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki Macalsca. Wlasnie zauwazylem, ze palec sie troche rozruszal podczas pracy przy komputerze, tzn. praktycznie w ogole nie czuje bolu, dopoki nie probuje uniesc kciuka do gory np. wykonujac gest 'OK'.

Jestem za granica i wizyta u lekarza moze byc dosc kosztowna, wiec wolalbym jej uniknac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 1:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to w takim razie spróbuj właśnie nie nadwyrężać palca, prouszja nim trochę, rozruszaj go zrób mu takie no "ćwiczenia" czy "rozgrzewkę" ale nie przesadzaj Smile Widać że to mocno stłuczenie albo złamanie, czerwona plama nie jest bez powodu... ech wiesz co jest jeszcze najlepsze? Mocz Smile Co prawda sama jestem jakoś tak, no negatywnie (bo mnie to brzydzi) nastawiona ale no sprawdza się... jeszcze maści Ci pozostają i zimny okład Smile Więc sobie to zrób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group