Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból i uczucie "guza" przełyku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lord19



Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 9:32 am    Temat postu: Ból i uczucie "guza" przełyku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dwóch dni dręczy mnie coś dziwnego. Mianowicie mam wrażenie, że w moim przełyku (gdzieś tak kilka centymetrów powyżej linii sutków) jest jakiś "guz", "kula", lub jakaś opuchlizna. Nawet nie wiem jak by to określić.
Obecnie jestem chory (mam powiększone węzły chłonne, temperaturę i takie tam jak przy każdej chorobie). Lekarz przepisał mi "Unidox" i "Apo-Napro". W ulotce z Unidoxu znalazłem jedynie informacje, że mogą wystąpić trudności z połykaniem, ale to chyba nie do końca o to chodzi.
Dodam jeszcze, że coś niedobrego dzieje się również z moim dziąsłem z tyłu za ósemką. Jest całe opuchnięte i boli jak sto diabłów Smile
Jej ja się już chyba sypię Smile)

Bardziej martwi mnie jednak ten przełyk, ponieważ odczuwam przez to ogromny dyskomfort. Np. podczas jedzenia (w sumie to przez to dziąsło i przełyk to prawie nic nie jem). Najbardziej jednak boli gdy próbuję przełknąć coś ciepłego. Boli również przy zwykłym przełykaniu śliny i podczas głębszych wdechów. Bywa, że boli bez konkretnego powodu tylko o tak...


Bardzo Was proszę o radę. Nie chcę co drugi dzień biegać po lekarzach (z resztą nie mam teraz na to sił, bo jestem osłabiony).
Czy to coś poważnego? Co to ogóle może być? Co można z tym zrobić? Bać się??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ane



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 9:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o dziąsło to pewnie zrobił Ci sie stan zapalny.Spróbuj płukać szałwią.
Wydaje mi się,że to uczucie w przełyku może być po lekach ,które bierzesz.Najlepiej udaj sie ponownie do lekarza.Może trzeba będzie zmienić leki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group