Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból głowy- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kerrolek



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 12:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy finalnie udało się dowiedzieć co było przyczyną bólu? Pyralgina okazała sie pomocna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rocki
Spamer


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 85

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 11:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jełśi chodzi o silny ból głowy to pyralgina jako jeden z niewielu leków jest w stanie zwalczyć silne bóle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
e-Rzecznik



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 5:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętajmy o tym że zwalczanie bólu tabletkami to ostateczność, wcześniej należy je zdiagnozować i w miarę możliwości leczyć jego przyczynę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rob25



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 12:02 am    Temat postu: Ból głowy i mroczki przy pochylaniu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od jakiegoś miesiąca mam problem: gdy pochylam głowę do przodu, czuję silny zawrót głowy i mam mroczki. Ból nasila się rano. Czy możliwe, że kręgosłup szyjny jest jakoś nieprawidłowo ułożony i ogranicza dopływ krwi do mózgu albo uciska jakieś nerwy? Czy nieprawidłowe ułożenie głowy może być przyczyną? I czy wpływ na to może mieć np. spanie na płaskiej powierzni? Znajomy rehabilitant zalecał mi kiedyś taką poduszkę: [zakaz umieszczania linków] ale nie mogłem się do niej przyzwyczaić.
Problem jest o tyle kłopotliwy, że mam dopiero 25 lat, a staram się nie przeciążać pleców czy karku. Liczę na odpowiedź, pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
e-Rzecznik



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 4:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyczyną nie musi być złe ułożenie w trakcie snu a również zwyrodnienia w szyjnym odcinku kręgosłupa. Nie należy wykluczać także innych przyczyn, takich jak ciśnienie krwi, migrena, niedokrwistość lub osłabienie wynikające z przemęczenia lub innych chorób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kerrolek



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 1:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy próbował już ktoś na ból glowy Metafenu? To połączenie ibuprofenu i paracetamolu, ciekaw jestem jego skuteczności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 6:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam te tabletki w swojej apteczce. Paracetamol i ibuprofen to dobre połączenie, dzięki któremu szybko i skutecznie zostaje zwalczony ból. Jak dla mnie jest bardzo skuteczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
grzegorz96



Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 04, 2013 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dalej mnie boli ta głowa, promieniuje. Boję się, że to jakis guz czy coś, byłem u lekarza i miałem takie dotykania palcem, nosem itd. Wszystko wyszło dobrze wyniki, ta lekarka mówiła, ze to nic powaznego ale dalej tak promieniuje że nie moge sie na niczym skupić, robic cokolwiek. Ta lekarka mowiła że moze to od kręgosłupa albo coś, alle mnie to po pierwsze dalej boli pomimo leków, a po drugie boje sie ze moze być cos najgorsze Sad Prosze o pomoc... Niby bylem u lekarza, ale jak tu czytam o guzach to sie boje Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
e-Rzecznik



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla całkowitej pewności należy zrobić badania obrazowe, natomiast jeśli specjalista nie widzi podstaw trzeba postąpić zgodnie z zaleceniami i zapisać się na konsultację do ortopedy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla uzyskania pewności i postawienia diagnozy warto byłoby zrobić tomografię komputerową głowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group