Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból głowy- zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BartF1



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 7:07 pm    Temat postu: Bóle głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie.Dziś po tyg bólu głowy w okolicy potylicy zgłosiłem się do lekarza pierwszego kontaktu, który następnie wypisał mi skierowanie do neurologa.
Otóż moje objawy są następujące.Gdzieś od około 6-7 dni mam straszne bóle podczas schylania się, opuszczania głowy w dół np. do pisania itd.
Strasznie to boli szczególnie podczas schylania.Co gorsze nawet podczas pisania w szkole objawy się nasilają .Lekarz powiedział że być może mam tam krwiaka.ale nie przypominam sobie żebym w ostatnim czasie uderzył się w głowę.
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?Lub jakieś rady macie?


Do neurologa mam ponad miesiąc czasu
Sad


Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 7:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BartF1
Czy lekarza zalecił jakieś leki?Czy to są tylko bóle czy też zawroty,jakie masz ciśnienie.Ile Masz lat.Czy i jak się odżywiasz? czy lekarz przeprowadził jakieś badania.Chorowałeś na coś?
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BartF1



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 7:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar napisał:
BartF1
Czy lekarza zalecił jakieś leki?Czy to są tylko bóle czy też zawroty,jakie masz ciśnienie.Ile Masz lat.Czy i jak się odżywiasz? czy lekarz przeprowadził jakieś badania.Chorowałeś na coś?



Nie zalecił żadnych leków.Mówił że mam brać tylko takie zwykłe jak apap itd.
Są to bóle bardzo mocne.Ciśnienie 130/70,
Odżywiam się pół na pół .Piję dużo wody.Mam 16 lat.W ostatni czasie nie chorowałem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BartF1
dla uzupełnienia,czy występuje sztywność karku,problem z widzeniem,jaki to jest rodzaj bólu(kłujący,ćmiący,pulsujący,tępy)gorączka,mdłości,jakiś ucisk w okolicy głowy( w tym nosa)nie stosujesz czasem jakiś środków odurzających.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BartF1



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 11:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar napisał:
BartF1
dla uzupełnienia,czy występuje sztywność karku,problem z widzeniem,jaki to jest rodzaj bólu(kłujący,ćmiący,pulsujący,tępy)gorączka,mdłości,jakiś ucisk w okolicy głowy( w tym nosa)nie stosujesz czasem jakiś środków odurzających.




Nie wystepuja żadne problemy z widzeniem , karkiem itd.Żadnych gorączek i nic niemam.Nie stosuje zadnych srodków.Ból jest tępy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 7:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BartF1
Twoje objawy bólu głowy nie są charakterystyczne dla danej jednostki chorobowej,należy więc sądzić że jest to ból samoistny na tle genetycznym lub tzw.bóle napięciowe.Takie bóle mogą trwać bardzo długo nawet latami.Przyczyny takich bóli to:pochylanie głowy(w różnych sytuacjach,komputer,czytanie,w szkole)żucie gumy,złe oświetlenie,stres, przemęczenie fizyczne i psychiczne,niewyspanie,zła pozycja ciała.Jest wiele leków stosowanych na takie bóle między innymi z grupy paracetamol jak apap czy Codipar ale też leki nowszej generacji z grupy triptany jak:Imigran, Zomig.Ze starszych leków polecam też:Ibuprom czy Olfen
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cypiska



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 12:13 am    Temat postu: "czucie'"głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam pewien problem.Od dłuższego czasu mam problemy z głowa.Boli przy każdym dotyku,zwłaszcza tylna jej część nawet przy próbie oparcia głowy o fotel.Dodatkowo doszło podwójne widzenie przedmiotów na odległość wyciągniętej ręki.Muszę dobrze skupić wzrok żeby obraz się nie rozpływał.Do tej pory po prostu z tym żyłam ale ostatnio doszło do tego zmęczenie.Czuję się jak 80 letnia staruszka z 30 kg nadwagi a mam dopiero 25 lat.Nie potrafię wejśc na I piętro bez zadyszki.Jazda na rowerze też odpada czy szybszy spacer bo po 5 minutach muszę się zatrzymywać ,bo kręci mi się w głowie,mam zadyszkę i strasznie bolą mnie mięśnie.Podczas chodzenia zdarza mi się mimowolnie iść szlaczkiem jakbym była pijana.Czasami mam wrażenie jakbym się kołysała.Strasznie dziwne uczucie.Jeżeli ktoś z Was miał coś podobnego będę wdzięczna za rade.Z góry dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marek_jarek



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 12:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czym prędzej wybierz się do neurologa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 7:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie sztuka napisać idź do neurologa(a kto skieruje do tego neurologa skoro jest wymagane skierowanie),należy wyjaśnić co się dzieje i jakie mogą być przyczyny.Należy się udać do lekarza ogólnego,który po badaniach wstępnych(wywiad,osłuchanie, badanie krwi,ekg,usg serca,może ew. skierować do kardiologa oraz neurologa)Jeden lekarz nie oceni i nie postawi diagnozy( problem może być złożony .Wskazane będzie badanie eeg,jeśli wyniki nie wykażą niczego, również badanie MR.Tak więc należy rozpocząć wizytą u lekarza I kontaktu( lekarz taki wystawia skierowania do pozostałych lekarzy specjalistów,inaczej się nie da.

marek_jarek chcesz udzielać porad,to proszę ale nalezy udzielać porady nie na zasadzie idź do lekarza,bo to każdy wie,że forum nie leczy,nie kieruje do lekarzy.Ktoś kto pisze oczekuje zbliżenia tematu i wyjaśnienia.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cypiska



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 6:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za pomoc.Jak tylko wygeneruję chwilę wolnego czasu to przejdę się do lekarza ogólnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group