Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból głowy przy niskim cisnieniu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kazsko



Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 6:39 pm    Temat postu: Ból głowy przy niskim cisnieniu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje ciśnienie krwi przeważnie jest w granicach 105-110/60-70. Ostatnio zauważyłem że przy niskim ciśnieniu atm. w granicach 970-980 mam problem z bólami głowy. Jak można sobie z tym poradzić? Czy konieczna jest wizyta u kardiologa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Cze 04, 2013 12:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!
Zwykle, kiedy tylko odczuwamy spadek ciśnienia nasze samopoczucie gwałtownie się zmienia, co tu dużo mówić, czujemy się fatalnie. W większości przypadków dają się we znaki bóle głowy, często w podłożu migrenowym. Są różne sposoby na walkę ze złym samopoczuciem, ale wiadomo, czasami trzeba po prostu przetrzymać, jeżeli np nasz stan ma związek z niekorzystną aurą za oknem.

Polecam wypróbowanie poniższych sposobów:

1. Proszę unikać nadużywania herbaty i kawy, a zamienić je na wodę mineralną, może być zmineralizowana z dodatkiem magnezu lub jodu.

2. Może Pan profilaktycznie zakupić suplement magnezu, czasami można kupić magnez w połączeniu z multiwitaminą, jedna tabletka musująca z samego rana wystarczy. Tutaj jednak warto zachować regularność, czyli jeżeli decydujemy się na stosowanie magnezu zażywamy pełną dawkę.

3. Podczas bólu głowy proszę spróbować sobie wypić szklankę gorącego kakao - mnie pomaga:)

4. W czasie cięższego dnia proszę unikać długotrwałego przesiadywania przed komputerem oraz telewizorem, najlepiej robić sobie przerwy w pracy, a jeżeli to możliwe pozwalać sobie na krótkie drzemki czy nawet leżakowanie.

5. Jeżeli ból głowy jest bardzo uciążliwy nie ma co się męczyć, proszę zażyć środek przeciwbólowy.

6. Ruch jest doskonałym lekarstwem na wszystkie bolączki, czasami wystarczy dotlenić mózg, aby poczuć się lepiej. Proszę spróbować porannego joggingu, a gdy pogoda nie pozwala wystarczy poranna gimnastyka i letni prysznic.

7. Dieta również jest istotnym czynnikiem w walce ze złym samopoczuciem - proszę unikać ciężkostrawnych potraw, gdy jemy lekkostrawne pokarmy, organizm nie musi bowiem tracić energii na trawienie.

8. Warzywa i owoce - najlepiej witamin dostarczać organizmowi prosto od natury.

9. Proszę unikać też miejsc hałaśliwych, o różnych natężeniach dźwięków - wzmagają one tylko ból.

Jeżeli bóle głowy towarzyszą Panu często i nie należą jedynie do sporadycznych incydentów, zalecam wizytę u lekarza. Warto zrobić podstawowe badania, aby mieć pewność, że w organizmie nie dzieje się nic złego.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kazsko



Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 07, 2013 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedz na moje problemy i za porady z których postaram się skorzystać.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andzia-79



Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 3:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam ten sam problem :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kesandra



Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 14, 2016 10:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety ja też mam niskie ciśnienie (dziedzicznie chyba zresztą Razz) i związane z tym bóle głowy. Zawsze jak się obniża ciśnienie, zazwyczaj jak ma padać, to dopada mnie ból głowy i źle się czuję. Ja akurat piję wtedy kawę, bo jednak podnosi mi ciśnienie, przynajmniej na jakiś czas. Jestem chyba uzależniona od kofeiny i ciężko byłoby mi bez niej funkcjonować, zwłaszcza przy niskim ciśnieniu.
Ale wiadomo zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta i picie odpowiedniej ilości płynów zawsze działa pozytywnie na organizm i też pomaga uniknąć w pewnej mierze bólu głowy, który często związany jest z odwodnieniem czy przemęczeniem - ja np. zawsze mam migrenę po męczącej podróży i jak nie dosypiam przez dłuższy czas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mariu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 3:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też tak raz miałam, tylko że u mnie pojawił się napięciowy ból głowy, czyli przypadłość raczej dla wysokociśnieniowców, a ja jestem z niskociśnieniowców więc mnie to zaniepokoiło, zwłaszcza jak się zaczęło przeciągać na tygodnie. po 2 miesiącach trafiłam do neurologa i kardiologa, którzy nic nie stwierdzili. Okazało się, że to wcale nie była wina ciśnienia ani problemów z sercem, jak podejrzewałam, tylko... problemy z zębem z wypełnieniem, który objawiał się takim bólem Rolling Eyes Po tych dwóch wizytach miałam kontrolną wizytę u stomatologa i przy okazji to wyszło - jak mi wyciągnęli wypełnienie i zatruli ząb, ból minął jak ręką odjął. Naprawdę, do teraz nie mogę się temu nadziwić, jaki pokręcony jest nasz układ nerwowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jan527



Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 10, 2017 7:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co z tym bólem

___________________
continued
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group