Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ból głowy drżenie prawej dłoni

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ada1234



Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 26, 2013 11:23 am    Temat postu: ból głowy drżenie prawej dłoni Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na wstępie przepraszam jeśli zamieściłam post w nieodpowiednim temacie..

bardzo Was proszę o pomoc bo jestem przerażona... mam silne bóle głowy niemalże odkąd pamiętam wsumie czasem jest tak że ten ból jest tak silny że wymiotuje nie pomaga mi nawet ketonal.. od jakiegoś czasu głowa pobolewa mnie co raz częściej zazwyczaj jest to w lewej skroni ostatnio ten ból nie jest może aż tak silny ale czuje takie ćmienie... a wczoraj wydarzyło się coś dziwnego nagle poczułam bardzo silny ból głowy taki chwilowy w lewej skroni a później zaczęła mi drżeć prawa ręka tak, że nie byłam w stanie utrzymać telefonu. Mam 22 lata prosze pomóżcie co to może być ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 8:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć!

Objawy, które opisujesz wskazują na migrenowe bóle głowy. Jak często pojawiają się te bóle i ile przeważnie trwają? Jaki mają charakter? Czy są to bóle pulsacyjne i czy wówczas pojawiają się problemy z widzeniem, rozmyty obraz, halucynacje, podwójne widzenie, mrowienie, problemy z utrzymaniem równowagi i poruszaniem się?

Podejrzewam, że możesz cierpieć na migrenę z aurą, jest to typ migreny, która jest poprzedzana aurą, która pojawia się na około 30 minut przed nadejściem migrenowego bólu głowy. Towarzyszą temu objawy neurologiczne, takie jak wymieniłam wyżej, jak też : mrowienie, drętwienie jednej strony ciała czy jednego ramienia, czasami też występuje paraliż i zaburzenia mowy, które ustępują wraz z objawami migrenowymi.

Jednakże to lekarz powinien Cię zdiagnozować, bóle głowy to poważna sprawa, więc sądzę że nie ma co zwlekać dłużej, wybierz się do lekarza rodzinnego, opisz swoje dolegliwości, prócz wywiadu lekarz z powinien skierować Cię na tomografię głowy. To naprawdę nie przelewki, więc nie kieruj się moimi przypuszczeniami, bo nie jestem lekarzem, tylko zgłoś się do specjalisty, bo być może to migrena a może bóle są zwiastunem innej choroby, panika nie jest potrzebna, ale diagnoza jest konieczna, dlatego nie lekceważ tego:)

Czy kiedyś uderzyłaś się w głowę? To ważne, bo być może to jakiś dawny uraz się odzywa.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 9:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie, czy byłaś na jakiejś konsultacji z lekarzem?Smile
Może problem tkwi głębiej, może to jakieś poważne zaburzenia. Nie jest siłą rzeczy to nic normalnego, gdy bóle głowy osiągają taki stopień a tak silne leki jak Ketonal nie przynoszą skutku...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ada1234



Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 8:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie byłam u lekarza takie bóle trwaja długo czasem przechodzą gdy po prosatu polozę się i prześpię ból jest pulsujący zazwyczaj w skroniach nie mam zaburzeń widzenia ani nic podobnego.. nigdy nie było tak żeby drżała mi ręka czasem ból jest lekki czuję takie jak by ćmienie najgorzej gdy głowa zacznie mnie boleć rano wtedy ból wystepuje praktycznie caly dzien.. nie przypominam sobie żebym się uderzyła..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 9:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Wszystko wskazuje na to, że cierpisz na migrenowe bóle głowy z aurą, to przy tym typie migreny występują objawy neurologiczne, tak jak napisałam wcześniej. A powiedz na ile ból ustępuje? Jaka jest częstotliwość bólu i przerw między nimi?

Musisz iść do lekarza, konieczne będzie zrobienie TK aby wykluczyć inne choroby. Kiedy lekarz potwierdzi migrenę, otrzymasz leki, które ułatwią Ci funkcjonowanie. W każdym razie musisz wiedzieć, że migrena sama nie przejdzie, to już taka przypadłość organizmu, czasami spowodowana może być hormonami i np u części kobiet ustaje po urodzeniu pierwszego dziecka, jednakże to już zależy od typu migreny i spraw indywidualnych. W każdym razie objawy mogą się nasilać, skoro doszło drętwienie, które wcześnie nie występowało, naprawdę idź do lekarza i daj się zbadać. Nie jestem lekarzem, to że cierpisz na migrenę, to jedynie moje podejrzenia, lecz są też inne choroby, które dają podobne objawy, a w takim przypadku szybka diagnoza i podjęcie leczenia są najważniejsze, by móc powrócić do całkowitego zdrowia.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ada1234



Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bol jest taki ze albo boli albo nie nie ma przerw czasem gdy bardzo boli mnie glowa klade sie spac na 2-3 godziny i przechozi ale nieraz na drugi dzien budze sie od nowa z bolem nie jest on tak intensywny jak dnia poprzedniego takie bardziej cmienie ale moze masz racje ze to od hormonow bo wsumie bralam jakis czas temu profilaktycznie tabletki antykoncepcyjne i faktycznie bol nie byl tak czesty jak teraz.. dziekuje za pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 3:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym przypadku nie jest to podobne do migreny, ból migrenowy pojawia się na kilka dni po rząd po czym następuje kilkutygodniowa przerwa w dolegliwościach.. Na pewno tabletki antykoncepcyjne nie mają tu nic do rzeczy, zawierają bowiem zupełnie inny skład hormonów, który nie ma wpływu na ból głowy, tylko zapobiegają ciąży. Być może Twój stan się nasila. Mówiąc o hormonach miałam na myśli te wydzielane przez przysadkę mózgową, jednakże to tylko przypuszczenie.

Idź do lekarza, musisz zostać zdiagnozowana. To naprawdę nie żarty, tym bardziej, że po tym co piszesz nie wszystko wskazuje na bóle pochodzenia migrenowego.

Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
e-Rzecznik



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 10:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu bym się nie zgodziła, wszelkie tabletki zawierające estrogeny są jednym z najczęstszych czynników wywołujących migreny. Osoby chore na migrenę w zasadzie nie powinny stosować żadnych tego rodzaju środków antykoncepcyjnych ze względu na możliwość wystąpienia poważnych powikłań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group