Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból brzucha / żołądka- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 7:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

andersp
Wskazane jest badanie gastrologiczne,za mało informacji.Może wskazywać na grypę żołądkową,zatrucie,gazy w żołądku.Bez badań nie można ocenić.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
umyuam



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 3:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Kilka m-cy temu miałam długie zaparcia, dwa razy. wtedy miałam pierwszą kolkę jelitową- tak przynajmniej twierdzi lekarka- b. silne kłucie w brzuchu, zanosiło mnie na wymioty, miałam dreszcze, było mi gorąco, brzuch był twardy jak kamien. po tym "napadzie" co jakiś czas pobolewał mnie rano brzuszek- jakby kolka, ale mniej bolesna i bez pozostałych objawów.
Dzis jednak ból utrzymuje się prawie cały czas. Szczegolnie z rana, zaraz pod pępkiem był twardy i jakby troszkę wzdęty. Prawie nie czuję żeby coś się tam przelewało czy trawiło. Ból mija na chwilę po posiłkach, po czym wraca, nasila się po przejściu więcej niż kilkadziesiąt metrów. Nie jest to ból nie do zniesienia, chcialabym jednak wiedziec, czym jest spowodowany?
A propos mojej diety- posiłki regularne, ciemne pieczywko itp., staram się w miarę możliwości dbac o to. Wczoraj w drodze wyjątku po 21 zjadłam dośc duzo frytek- może to zwykła niestrawnośc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Vinga



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 8:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam zrobić testy krwi w kierunku boreliozy!!! Choruję na nią od 7lat a dowiedziałam się o niej rok temu Sad Obiawów całe stado ale między innymi bywały dni że bolał mnie żołądek i ból promieniował do pleców-poprostu koszmar! Wyglądało to na ostre zatrucie, skórcze, dreszcze nudności i nie pomagały leki p.bólowe. Więc jeżeli inne wyniki są w normie warto zrobić test w kierunku boreliozy (igg i igm) najlepiej "western blod" bo testy "elisa" są tańsz ale są też mniej wiarygodne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
On27



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 9:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mysle ze dobrze trafilem z odpowiednim dzialem..
Oto wniki usg jamy brzusznej:
Zmiana o typie polipa sr:0.36 cm wokolicy sciany atrobowej pecherzyka zolciowego
Drobne rozproszenia zwłoknienia w cieniach srodkowych obu nerek.
Sledziona w gornej granicznej normie.

Czy to moze byc nowotwor?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Suforia



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 11:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej z każdym bólem brzucha iść do lekarza, forum może dać jedynie wskazówki odnośnie tego, co oznacza dany ból... Przyczyny są różne - wyrostek, przepuklina, zmiany nowotworowe, promieniujący ból kręgosłupa i wiele innych, więcej tutaj usuwam.

zapoznaj się z regulaminem który zaakceptowałaś.
następnym razem otrzymasz ostrzeżenie.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
someof



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 6:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pomóżcie, chorowałam na grypę (zwykła, wysoka gorączak itd)
przez tydzień mało co jadłam, dużo piłam, brałam leki i spałam.
teraz już czuję sie dobrze, ale... cokolwiek zjem zaraz biegam do toalety. mam biegunkę dosłownie po wszystkim. nie wiem co robić.
w sobotę mam impreze i nie chcialabym jej spedzic "na tronie" co moge zrobic, zeby przeszło?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

brałaś jakieś leki?

na biegunkę świetnie działa: kieliszek wódki (lub wody) do tego rozpuścić łyżeczkę mąki ziemniaczanej. wymieszać i wypić.
zalepia kosmki w jelitach i blokuje biegunkę.
lepsze niż te wszystkie reklamowane leki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Augiasz



Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 10:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, nie chcąc zakładać nowego tematu piszę więc tutaj z zapytaniem.
Otóż w nocy (około 3-4 godzina) dość często, prawie codziennie budzi mnie ból (żołądka ? tak jakby w nadbrzuszu) i nie pozwala mi ponownie zasnąć, pomaga jedynie zjedzenie np. bułki i popicie jakimś płynem, po czym ból ustaje po krótkim czasie.
Miał ktoś taki przypadek ? Wrzody żołądka podobno takie objawy przejawiają, ale miałem robioną gastroskopie jakieś pół roku temu (wydawało mi się, że za szybko i pobieżnie lekarz to badanie robił -wjechał przewodem z kamerką i wyjechał ;], ale niby w wydruku jest 5 minut).

Czy pasożyty mogą swoją obecność ujawniać też w ten sposób ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fersja



Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 12:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, jeśli gastroskopia nie wykazała, żadnych zmian wrzodowych, to jest to bardzo prawdopodobne, ze masz jakiegoś towarzysza w brzuchu. Myślę, ze warto iśc jeszcze az do lekarza. A robiłeś sobie test na helicobakter?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Augiasz



Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 1:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie robiłem,w labolatorium polecili Immunoglobuliny E (IgE) zrobić i mam wynik 662,58 ng/ml przy normie 0-120.

Zrobiłem test taki z apteki po pobraniu krwi z palca i wyszedł negatywnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 8 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group