Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból brzucha / żołądka- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak szczerze mówiąc to ciężko stwierdzić. Mogą to być swego rodzaju nerwobóle, ale równie dobrze mogą to być objawy stanu przedzawałowego itp. ale równie dobrze, może to być zwykła niestrawność, lub też przejedzenie...

Wiem że to może się wydawać dziwne, ale na prawdę już różne przypadki na praktykach widziałam...

Najlepiej będzie jak pójdziesz do lekarza i zrobisz sobie kompleksowe badania.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
salata107



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 11:36 pm    Temat postu: Przewlekły ból żołądka-pomocy! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Od tygodnia mam straszny problem. Boli mnie żołądek . Przez cały tydzień ! Nie mogę normalnie funkcjonować. Tzn. ból nie trwa cały czas, ale pojawia się codziennie po kilkanaście razy i strasznie męczy. Jest to coś w stylu skurczu żołądka. Na początku kończyło się tylko na bólu, a teraz występuje 'zwracanie'. Mam już dość, a nietety nie ma mnie w kraju,żeby pójść do lekarza. Najgorsze jest to, że gdy coś zjem to ból pojawia się kilka minut po zjedzeniu, ale jak nie jem to też w końcu nadchodzi moment, gdy ból się pojawia. Jest to strasznie męczące i niewygodne. Proszę o pomoc, bo boję się, że to może być coś poważnego, a nie chcę, żeby mi się coś stało Confused mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Pozdrawiam:*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
meaniaq



Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 9:36 pm    Temat postu: Ból w nadbrzuszu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od tygodnia odczuwam ból w nabrzuszu. Nie jest to cos co uniemożliwia codzienne zajęcia, ale poprostu boli w obszarze żołądka, a zaczeło się od zjedzenia normalnego obiadu... W sumie dzień wygląda tak : wstaje rano - boli lekko, ale czuć ze coś się dzieje. Po południu po obiedzie ciut mocniej. Wieczorem po godzinie 19-20 zaczyna się już ból, który da się znieść przy siedzeniu nieruchomo lub leżeniu (bo taka czynność jak ścielenie łóżka zmusza do kilkukrotnego przerwania pracy i wzięcia kilku głębokich odechów). Byłem u lekarza rodzinnego w środę. Dostałem skierowanie do szpitala jakby się nie poprawiało i leki : Nolpaza 20mg 2x1 i Maalox 400mg+400mg 3x1 (tabletki do ssania wodorotlenek glinu i magnesu). Dodatkowo zaparcia... Przy stosowaniu leków praktycznie bólu nie odczuwam poza wieczorem, kiedy troche "ćmi". Wymiotów nie ma. Co to może być? Już mnie szczerze mówiąc jedzenie sucharków denerwuje Razz
pozdrawiam;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andersp



Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 2:08 pm    Temat postu: Dziwny Problem brzuchem pomocy! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam problem z brzuchem.Od piatku mam problem z brzuche
Mam uczucie ze cos mi uciska zaladek,nic nie boli,brak innyc objawow,mam zatrzy stolec. Jak sie poloże na plecach pościskam sobie brzuch to buzuje,jakby w brzuchu jakies gazy byly,jak chodze to jakbym mial ciezki zaladek jakis.Prawie wogle nie puszczam wiatrow niemoge.Myślałem ze to wzdęcia wziołem espumisan i to samo.Co to moze byc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 3:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestrawność moim zdaniem, wypij miętę i zjedz coś lekkiego np, ryż z warzywami
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andersp



Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 4:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zjadlem rosol z makaronem i czuje teraz jakby m sie cos gotowalo pieklo w zaladku :ssss

Ostatnio zmieniony przez andersp dnia Pon Mar 23, 2009 5:05 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 4:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ło mamo, to wypij jeszcze miętę do tego i możesz zapobiegawczo wypić smectę
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andersp



Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 5:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I caly czas jestem jakby w stresie sie czuje,caly czas bym w napieciu stresu,ale umnie to codzienność szkola i w kazdy dzien mam silne stresy:S
CO poteguje pewnie bol ;s
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kewinziel



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 9:21 pm    Temat postu: wyrostek ...mocny bul brzucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam taki problem....

w sobote z powodu bulu brzucha trafiłem do szpitala, bolał mnie w okolicach żołądka, wyszedłem w poniedziałek rano na przepustke, wczoraj po południu zacząl mnie lekko boleć jak sie ruszam itd, mam takie same objawy jak piszą przy wyrostku na różnch stronkach, czy powiedzieć to lekarzowi??
mam jutro exam gimnazjalny... ;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andersp



Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 3:33 pm    Temat postu: Witam,Powazny problem z brzuchem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem z brzuchem od 3 miesiecy od 5 jestem na diecie na mase miesniowa
zaczęło sie gdy zjadłem lekko przypalony ryz śmierdział tylko dymem,złapał mnie ostry ucisk żołądku,przez 3 dni trzymał ostro nie moglem wypchnac brzucha,po jakims czasie przeszlo,nastepnym razem zjadłem twarog na noc z rodzynkami na 2 dzien mialem grype + taki sam ucisk z tym gdy lezalem to sie przemieszczał bardziej w doł,i jak masowalem to sie przelewalo cos,po 2 tyg przeszlo na antybiotykach lekaz mowil ze to wirusowka etc.Potem znow sie to zaczeło ale tak czasem zlapie mnie na tydzien pote przez 2 nic nie bylo.Wzdecia tez jaby wytepowały .i TERAZ od tygodnia dalej ale caly czas jakby nasrodku brzucha niemoge wypiac brzucha czuje jak bym mial ostro naciagniety od srodka czuje ciezkozc,nic nie boli tylko jak obmacam to pośrodku zakuje.Dzis po wfie tez ucisk ale dostałem jakby rozwolnienia zatrzego stolca.Pomocy!


@edit i zrana jak wstaje to czuje tez jakbym mial wciagniety brzuch i mnie sciska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group