Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból brzucha / żołądka- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 8:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a zaparć lub biegunek nie masz? masz stresy jakieś teraz lub miałaś miesiąc temu sytuacje ciężkie lub zmieniające trochę Twoją sytuacje życiową?

może to być np. zapalenie żołądka, wrzody lub np. jelito drażliwe. ale od stawiania diagnoz jest lekarz
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
palinka26011



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 12:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak mam biegunke jeszcze do tego....:/nie ma stresow i nie mialam zadnej takiej sytuacji ktora moglaby zmienic moja sytuacje zyciowa.Na poczatku bole wystepowaly w mniejszym stopniu a teraz mnie boli przez caly dzien zoladek i co zjem to jest mi nie dobrze i mi sie wymiotowac chce.Mysalalm na poczatku ze sie czyms zatrulam lub cos ale traw to juz troche czasu wiec powinnnam sie udac do lekarza....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alicja250



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 9:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie
Ja tez miałam problemy z żołądkiem a wiecie co mi pomogło
"krople żołądkowe" stosuje sie je z cukrem,
gdyż sa szczeże powiedziawszy ochydne..
ale naprawde pomagają, trzeba je brać tak z 3 dni i juz sa efekty poprawy;))
Pozdrawiam;))

---

zakupić je można w aptece.. a i łykać razem z tabletkami.. najlepiej no-spą i lacidofit ale on jest chyba wydawany z przepisu lekrarza..


podłączyłam. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 9:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lacidofil jest bez recepty
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lena707



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 6:05 pm    Temat postu: ból... żadnych innych objawów, tylk ból żołądka... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może wie co to może być? Ten ból pojawia się od dzieciństwa, początkowo rzadko, potem częściej, ostatnio już raz na kilka dni. Nie mam żadnych innych objawów - tylko ból (gniecenie) w górnej części żołądka, promieniujący na klatkę piersiową i ramiona. Budzę się zdrowa i podejmuję trudną decyzję - czy zjeść śniadanie? Jeżeli nie zjem, prawie na pewno obiad spowoduje ból. Jeżeli zjem, ból może przyjść już po śniadaniu. Tak czy siak, będzie trwał do wieczora. Ale jutro obudzę się zdrowa... Nie pomagają żadne leki żołądkowe ani no-spa. Pomagają tylko końskie dawki środków przeciwbólowych (np. 4xIbuprom Max), których staram się nie brać jeżeli nie muszę... Gastrolog twierdzi, że wszystko jest ok i nie wie czemu boli... Ostatnio miałam ataki przez 2 tygodnie codziennie, potem przeszły, ale zaczęło się krwawienie (lekkie, przez 2 dni). To też przeszło. Dziś 3 dzień bez bólu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ginger Blue



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 6:47 am    Temat postu: Kolejna żoładkowy przypaded Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Jest 5:39 nad ranem. Od 2 godzin nie spie. Boli mnie żołądek (albo wydaje mi sie, ze boli).

W szpitalu bylam kilka razy. Dali Controloc 40.

Pomaga o zgrozo tylko Ketonal, a jak mam atak to nie ma takiej herbaty ani pozycji ciała, które pomaga.

Objawy:
1. Bóle raz w tygodniu, znienacka, najczesciej w nocy
2. zadnych wymiotow, biegunek, krwi w stolcu, zgagi, podwyzszonej temp
3. gastroskopia wykazuje nic
4. poziom enzymow ok
5. nie ma efektu twardego brzucha
6. nie pomaga ranigast, nospa, herbatki, krople, rapaholin, manti, rennie i inne powszechnie dostepne

Ketonal jest skuteczny, ale jak tak dalej pojdzie to rozwali mi zoladek, wiec

HILFE Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marikacz



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 3:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja problemy z żołądkiem zaczęłam mieć w sierpniu, jednak bóle były wywołane prawdopodobnie stresem, bo po egzaminach ból ustąpił. W międzyczasie cierpiałam na zaparcia i wzdęcia, ale sądziłam, że to skutek nieregularnego trybu życia (praca w pubie jest jednak męcząca dla organizmu). Potem miałam okropne kłucia nadbrzusza, jednak powszechnie panował wirus grypy żołądkowej, więc piłam ziółka i czekałam aż mi przejdzie. Ponadto towarzyszyła mi na początku biegunka a potem uczucie biegunki (znaczy, że tak mnie mieliło w brzuchu, ale biegunki nie było). Wymioty u mnie praktycznie nie występują, czasem tylko takie uczucie jakby mi coś siedziało w przełyku. Należę do grupy osób, które bardzo ciężko wyciągnąć do lekarza, może właśnie z tego względu, że po każdej wizycie i przepisanych lekach, moje zdrowie się pogarszało (zaczęło się 2 lata temu od przepisania bardzo mocnych antybiotyków, chociaż nigdy wcześniej antybiotyków nie brałam - co skutkowało wyżarciem flory bakteryjnej, a potem coraz to gorsze problemy ze zdrowiem). Jakieś 2 dni temu znowu pojawiły się zaparcia i wzdęcia, dzisiaj one ustąpiły, jednak znowu pojawiło się bardzo silne kłucie w nadbrzuszu. Nie pomaga ani mięta, ani siemię lniane, które wcześniej pomagało. Mama poleciła mi pić łyżkę oliwy z oliwek na czczo, to pomaga na woreczek żółciowy, w ten sposób wyleczyła moją babcię z okropnych bólów brzucha, które miała po usuwaniu kamieni z nerek. (lekarze nie byli w stanie pomóc). Mam nadzieję, że pomoże. Z resztą to tylko oliwa, także raczej skutków ubocznych nie powinna mieć Smile
Jeśli mi nie przejdzie, to chyba naprawdę nie będę miała wyboru i będę musiała udać się do specjalisty... ale na pewno nie będzie to lekarz pierwszego kontaktu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Friggo



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 8:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Ze zdenerwowanie czytam co tutaj piszecie. Mam podobne objawy. Od kilku dni mam ostre bóle żóładka, tak jakby pod mostkiem. Najgorsze są w nocy. Budzą mnie około 3 i nie mogę dalej spać. Pierwszy raz miało to miejsce wraz z potężnym poczuciem głodu. Teraz już się pojawia bez uczucia głodu.
Najdziwniejsze jest to, że jak napiję się wody, albo coś zjem to powoli przechodzi. W ciągu dnia generalnie nie czuję bólu, czasami delikatnie się pojawia, ale zjedzenie czegoś lub napicie się wody pomaga.
Od dwóch tygodni zacząłem pić bardzo dużo wody, gdyż polecił mi lekarz z powodu problemu żylaków. Jem też mniejsze porcje, co powoduje, że nie mam problemów z wypróznianiem i krwawieniami, ale takiego bółu żóładka jak od 3 - 4 dni w życiu nie miałem. Nie odbija mi się, nie mam uczucia sytości, twardego brzucha. Wszystko jest okej, oprócz bólu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 11:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym się przebadała na obecność Helicobacter pylori. To bakteria która powoduje zapalenie błony śluzowej żołądka, chorobę wrzodową. Zakażenie wywołuje zmiany w błonie śluzowej żołądka – zapalenie błony śluzowej typu B. W ok. 80% przypadków nie ma wyraźnych objawów choroby, a poziomy gastryny oraz wydzielanie kwasu solnego przez błonę śluzową żołądka są prawidłowe. W związku z czym mogło zostać niezdiagnozowane.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bagera



Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 9:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Od tygodnia mam problem z żołądkiem.
Pierwszy raz zaczęło się w nocy, obudził mnie silny ból żołądka, który nie mijał cały dzień, piłam krople żołądkowe, które na jakiś czas pomagały..następnego dna było już lepiej. Jednak caly czas mam uczucie sytości i mimo, że nic nie jem nie jestem głodna, brak wymiotów, biegunki...jedynie jak już coś zjem to odbija mi się tym do następnego posiłku lub mam wrażenie jakby stało mi w przełyku...dziś obudził mnie koszmarny ból...w okolicy pod mostkiem, ból przyszedł nagle i trwał aż do wypicia kropli, usnęłam na 2h i ból powrócił...czy ktoś ma jakie pomysł co by to mogło być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group