Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból brzucha / żołądka- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jiselle



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Glasgow
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 12:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, ja mam takie same dolegliwości jak karola 39 z tym że jestem w grugim miesiącu ciąży. Nie mogę znikąd uzyskać pomocy jak sobie z nimi poradzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halina158



Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 11:55 pm    Temat postu: moja rada Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój brat mial problemy z bólem żołądka, brzucha. Wyniki badań były dobre, a ból coraz silniejszy. Pomogły mu zioła. Mama zrobiła nalewkę z korzenia omanu wielkiego ( 1 opakowanie omanu ze sklepu zielarskiego zalać 1/2 litra wódki i odstawić na tydzień). Brat pił po 1 łyżce nalewki rano i wieczorem. Ból zmniejszył się już następnego dnia, a po kilku całkowicie zniknął. Można też pić napar z omanu ( 1 łyżkę omanu zalać szklanką gorącej wody,odstawić na 30 min. przecedzić ). pić 2-3 razy dziennie po pół szklanki. Jest bardzo skuteczny. To zioło jest malo znane, a szkoda , bo pomaga na wiele schorzeń. Myślę, że Wam również pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaś



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 12:22 am    Temat postu: ból brzucha/ żołądka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Być może ktoś z Was będzie tak miły i podzieli się wiedzą w temacie mi żyć nie dającym.
Więc od 3 dni mam b.poważne problemy z żołądkiem (tak sądzę, choć dotyczy to również jelit). Zaczęło sie późnym wieczorem - wielogodzinną biegunką. W nocy o 4.00 na ranem obudziłam sie z wysoką gorączką 39 st. temperatury+ drgawki zimna - zażyłam Paracetamol. Rano obudziłam się znów z gorączką ponownie 39 st. + okropny ból głowy. Caly dzien przespałam zwijając sie z bólu i pędząc do toalety. Po ok. 5 tabletkach zbijających temperaturę gorączka spadła a ból zmalał dopiero wieczorem. Dnia następnego miałam stan podgorączkowy a ból w żołądku objawiał się tylko od czasu do czasu silnymi skurczami żołądki. Dziś nie mam gorączki ale skurcze i biegunka nadal występują. Przez te 3 dni nieustannie towarzyszyłam mi biegunka i gorączka i bóle żołądka. Podejrzenie od początku było jedno - zatrucie truskawkami, które jadłam popołudniem pierwszego dnia. Jednak czy zatrucie jedna miseczką umytych truskawek może tak dolegliwie być odczuwalne? Ponadto w ostatnich 4 miesiącach nie stosując żadnej diety, schudłam ok 5kilo - choć w tym okresie codziennie byłam w ruchu nawet do 14h/doba. A od jakiegos czasu paru miesięcy mam na dłoniach wysypke - coś jakby potówki. We wczesniejszych latach zdarzało mi się to i było to diagnozowane jako obiawy stresu.
Czy to sie kwalifikuje do Helicobactera pylorii??????
Jeśli ktoś z Was mógłby mi cokolwiek w tym temacie odpisać, bede b.wdzięczna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może to poprostu zwykła jelitówka, załapałaś wirusa bodajrze rota się nazywa ale pewna nie jestem. Watpie że po umytych truskawkach byś miała takie objawy chyba że byś była uczulona to może... Moim zdaniem to zwykła grypa żełoądkowa znam wiele osób które ją przechodziły objawy identyczne i paro dniow.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kuba31



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 11:09 pm    Temat postu: mam ten sam problem od 30lat!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaczne od tego ze mam regularne bóle zoładka od dziecka,sa to ataki bólu czsami kilkudniowe ale bywały tez 3tygodniowe , jak miałem 3-6 lat miałem regularnie co kilka mcy bóle tygodniowe i wymiotowałem trafiałem do szpitala i po kroplowce ustawały miałem usg,gastroskopie i wszystkie inne badania byłem w kilkunastu klinikach i nic. raz wykryto lambrie brałem leki i nic nie pomagało ,najczęsciej rodzice słyszeli ze jest to wada zołądka i wyrosne z tego, do 15 lat regularnie miałem bóle co kilka mcy pózniej w wieku 20l zdarzały sie już raz w roku i zawsze miałem silną zgage, jak miałem isc do wojska zrobiłem ponownie gastroskopie i odziwo okazało sie ze mam zapalenie dwunastnicy lekarz przepisał mi controlog 20 i od tego czasu jest juz lepiej ,jak dostaje ataku to biore controlog40 i po 4-5 dniach moge normalnie funkcjionować ale stale musze dbać zeby poziom kwasu w zoładku nie był za duzy przez dłuzszy okres i jakoś sobie z tym radze, pomaga tez ranigast max, mam teraz 31lat i nauczyłem sie z tym zyc. MAM teraz problem o wiele wiekszy!!! moja córka ma 3 lata i ma dokładnie to samo juz rok temu trafiła do szpitala z odwodnienia wywołanego wymiotami i bólem zoładka ,miałem nadzieje ze to jakas jelitówka bo miała biegunka , ale od tamtego czasu miała juz 4 razy bólu zoładka i wymioty, zachowuje sie dokładnie jak ja ,ból jest silny to wymiotuje ,po wymiotach jest ulga póżniej napije sie wody lub hertbaty i znowu jest większy lestem załamany bo wiem ile ja sie przez to wycierpiałem nie wiem co robić przeciez nie dam jej ranigastu ani silnego leku controlog!!!! prosze o pomoc!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzina123



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 11:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesć! jestem nowa ale mam ten sam problem jak wy ! czyli problem z żołądkiem. Własnie jestem po ataku bólu - calonocnym.... narazie jest dobrze. Wzielam leki i spokoj ale na jak dlugo????????? doradżcie co jeść lub nie jeść aby choć trochę go odciążyć???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 2:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.google.pl/search?q=dieta+zo%C5%82%C4%85dkowa&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
palinka26011



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 5:45 pm    Temat postu: bol:( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam takie pytanie....od jakiegos miesiaca codziennie boli mnie zoladek, jest mi nie dobrze i ciagle mi sie odbija....juz kilka razy wymiotowałam np po zjedzeniu serka bialego lub zdjedzeniu płatkow na sniadanie...czy powinnam sie udac do lekarza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 6:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no jasne, że do lekarza..

bo rozumiem, że ciążę wykluczasz?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
palinka26011



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 8:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak ciaze oczywiscie ze wykluczam! a nie wiesz czasem lub moze domyslasz sie co moze mi byc???z gory dziekuje za odpisanie...teraz tez mnie ciagle boli zoladek,jak sie poloze to i tak mi nie pomaga://
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group