Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból brzucha w ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 12:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest ból wiązadeł. Bardzo częsty w ciąży. Ja miałam czasami tak straszny że nie mogłam się przewrócić z boku na bok
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słuchajcie, a ja dzisiaj mam USG, dowiem sie który tydzień itp. ale właśnie martwi mnie ból. Bo jak przejde pare metrów zaczyna mnie podbrzusze boleć, tak jakby przepowiadajacy okres, Nie jakiś silny.... i właśnie dlatego ide na usg żeby sprawdzic czy wsio oki jest... ale boje się troszke;/
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 2:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drapaka boli bo macica sie rozrasta Smile jesli nie krwawisz to wszystko powinno byc OK Smile idz idz do lekarza i pochwal sie ile malenstwo ma Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 2:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

drapaka pewnie,że lepiej sprawdzić. Sama latałam do gina za każdym razem jak mnie ból brzuszka niepokoił ale na poczatku ciazy to normalka. Myslę,że nie masz sie czym martwić a brzunio jeszcze będzie bolał nie raz. Najpierw tak jak na okres, później dojdą wiązadła, kucia ....oj sporo tego Wink)
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edyta76



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

....na poczatku ciazy bole brzucha sa zazwyczaj normalne, ja mialam straszne...az przez 2 tygodnie mialam robione zastrzyki przeciwbolowe...
a pod koniec ciazy to juz ci boli wszystko Very Happy nogi, rece, biodra, brzuch....
Very Happy ale po porodzie( i to dopiero jest BOL!!!)juz nic nie bedziesz pamietala...jak zobaczysz twoja kruszynke!!!
no ale oczywiscie o wszystkich dolegliwosciach nalezy powiadamiac ginekologa!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 10:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i byłam w piątek na usg:) widziałam fasolke:)SmileSmileSmileSmile ma ok. 5-6 tygodni;p no i Kazała mi brać duphaston. pod koniec tego tygodnia radziła iść ponownie na usg. Ale w czwartek mam wizyte u mojej gin to zobacze co ona powie. W każdym razie usg już sobie dzisiaj zaklepuje Smile a i ta kobita powiedziała że nie wie od czego mogą być te bóle (a to była gon-położnik-prywaciarz) ale żebym no-spę brała jak będą troche silniejsze .
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 12:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak Wink . No-spa w razie bólów uporczywych. Jeśli nie ma krwawień to bóle to normalka . Macica się rozciąga, ciągną wiązadła...oj będzie gorzej Wink) ale wszystko do zniesienia;)
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ruzia80



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny witajcie. ja mam troszke podobny problem ale jednak inny..tzn mam strasznie uporczywe wzdecia, ale nie takie ze troche mi brzuch wydmie tylko brzuch mam jakies 4 razy wiekszy niz normalnie...nie przesadzam..te wzdecia robia mi sie zawsze po poludniu i trwaja juz do konca dnia, przy czym poznym wieczorem sa juz tak silne ze prektycznie pozycja siedzaca lub stojaca jest niemozliwa ze wzgledu na bol. ciagle slysze jakby bulgotanie w tych jelitach i przelewanie sie wody lub przeplyw powietrza-niewiem...jest to bardzo bolesne i uciazliwe i boje sie czy jelita nie uciskaja na macice i nie wyrzadza krzywdy malenstwu. dodam ze jestem w 14 tyg ciazy a gdybyscie zobaczyly moj brzuch w czasie tych wzdec powiedzialybyscie ze to spokojnie 6 miesiac. maz dzis sie przerazil kiedy zobaczyl moj brzuch. czy ktoras z was miala podobny problem? czy moze to byc zagrozeniem dla dzidzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 12:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ruzia80 wzdęcia to częsty problem w ciąży jednak nie można go bagatelizować bo mogą być niebezpieczne dla dziecka tym bardziej jeśli nie możesz się do tego wypróżnić. Pamietaj,że nie można brać żadnych leków przeczyszczających. Spróbuj jeść jogurty z musli, rano pić wodę z cytryną. Jeśli to nie pomoże to pogadaj z ginekologiem
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sanita



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 9:34 pm    Temat postu: Re: Bole brzucha podczas pierwszych tygodni ciazy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agnieszkaj napisał:
Jestem w 6-tygodniu ciazy i mam pobolewania podbrzusza - jak by skurcze raz w prawy jajniku raz w lewym i jak napinam brzuch np.podczas siusiania (miesnie) to czuje lekkie klocia w okolicy jajanikow - czasami sa to bole jak na okres.Jak dotykam prawej strony brzucha tzn.jajnika to mnie boli boje sie bo nie wiem co to jest czy to moj organizm tak przygotowuje sie do ciazy czy moze cos nie tak-slyszalam ze czasami sa pobolewania.
Prosze o pomoc!


Agnieszko ja od 2 tygodnia miałam bóle w podbrzuszu, okropne dokuczliwe,jak na miesiączkę + drętwienie nóg. Dostałam luteine a tydzień po jej braniu dostałam plamień trwało to ok 5 dni. Plamienia brązowe ostatniego dnia tych plamień miałam USG i widać na nim było pęcherzyk i zarodek 3mm. Dzień później prosiłam żeby mnie ukatrupili bo nie mogłam wytrzymać miałam bóle brzucha, głowy , mięśni, byłam osłabiona, przeryczałam pół dnia. Lekarz zalecił mi leżeć. Wzięłam trzy tabletki no-spy i przeszło. Teraz czuję lekkie pikania jajnika parę razy dziennie i to wszystko. Przestałam plamić, ale niestety złe samopoczucie zostało. Dzisiaj znowu czułam się jak potrącona przez samochód,słaba, zawroty i bóle głowy i od trzech dni zaczęłam wymiotować i non stop siusiam + wzdęcia Smile. Mam wstręt do jedzenia. Ogólnie nie potrafię opisać Wam jak źle się czuję. Wszyscy mnie uspakajają ,że jestem niska i szczupła do tego ciąża i luteina i mój organizm wariuje. Ale to mnie strasznie wykańcza i nikomu tego nie życzę. Mam nadzieję, że pomimo tego stanu moje maleństwo się dobrze rozwija. Następna wizyta będzie 21 grudnia i będzie to 9 tc. A tymczasem idę się zmusić do zjedzenia kolacji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group