Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

blok prawej odnogi pęczka hisa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 5:01 pm    Temat postu: blok prawej odnogi pęczka hisa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam stwierdzony blok prawej odnogi pęczka hisa. Szybko się męczę, mam duszności, bóle w klatce piersiowej, czasem tachykardie czasem bradykardię... , czuję się osłabiona. nabawiłam się przez to nerwicy lękowej. Lekarze twierdza, że ten prawy blok to nic takiego, a ja tak źle się czasem czuję. Czy to spowodowane może być właśnie tym blokiem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 8:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asas
Takie objawy są typowe właśnie dla odnogi.Wskazane jest zdiagnozowanie przyczyny,czyli przyczna podstawowa a taka może wystąpić miedzy innymi z:tachyarytmii,kardiomiopatii,niewydolność serca czy choroby wieńcowej(w innym poście piszesz o puchnięciu nóg co jest powiązane właśnie z chorobą podstawową.Taki blok prawej odnogi nie wymaga leczenia a u Ciebie jest spowodowany zaburzeniami krążenia i to powinno być leczone
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci za odpowiedź.
A jaki lekarz leczy zaburzenia krążenia? internista? Czy takie nabrzmiałe nogi to już 100% objaw zaburzeń krążenia? Czy ruch (np.rowerek)może polepszyć moją sytuację? jak leczy się zaburzenia krążenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asas
Tak czy tak należy udać się do internisty,który może też leczyć takie objawy.Oczywiście ruch jest wskazany a leczenie jakie się stosuje,jest farmakologiczne.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group