Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Blizny na ciele

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 5:55 pm    Temat postu: Blizny na ciele Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przewróciło mi się żelazko na wewnętrzną stronę ręki między nadgarstkiem a łokciem... mam tak 10 na 5 cm czerwone i spuchnięte... strasznie piecdze chodź to już drugi dzień i pojawiają mi ie lekkie jaky rozstępy. bede miala blizne?? aż tak dużąSad???
Prosze o szybką odpowiedź;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zulusia
nie wiem czy będziesz miała bliznę - na razie idź do apteki i kup coś na oparzenia.
potem- jeśli będzie blizna zastosuj maść Cepan- do kupienia bez recepty.
zanim jednak ją zastosujesz miejsce musi być zagojone. nie wolno kłaść tej maści na rany oraz podrażnione miejsca.

smarowałaś rękę czymś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dopiero dziś jakąś godzine temu jakimś termcoolem czy czymś Sad...
nadal jest tk czerwone ale otwartych ran nie mam. moze się zagoi??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z doświadczenia powiem: na poczatku będzie blizna spora, widoczna. Z czasem przy stosowaniu maści złuszczających ona zniknie. Na razieją wylecz. Jak już się wygoi całkowicie, wtedy dopiero martw się o jej likwidację Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alle to jest tylko czerwone i takie hmm ,uniesione, to bedzie blizna?? jak dlugo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 10:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jak długo to nikt ci tego nie powie. A blizna będzie. Zawsze jest po oparzeniu. Bardziej lub mniej widoczna ale jest. Na szczęście łatwo się ich pozbyć jeśli nie są głębokie.

Na razie wylecz rękę. Później przy pomocy środków złuszczających sie pozbędziesz blizny.

Są bąble?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wlasnie nie ma...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to lepiej. U mnie blizna po oparzeniu bez bąbli wygląda po 3 tygodniach tak:

http://img4.imageshack.us/i/beznazwyyy.jpg/

Nie stosowałam jeszcze żadnych maści.

Swoją drogą...Nie przesadzasz troszkę?To nie jest tragedia...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zulusia
termocool stosuje się bezpośrednio po oparzeniu. nie wiem czy jest sens stosowania go dopiero na drugi dzień po oparzeniu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 10:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/004b0f4722195233.html

Dodano po 2 minutach:

ja mam duzo blizn i jakos nie bawi mnie myśl o kolejnej....

Dodano po 1 minutach:

to termacool nic mi juz teraz nie da kompletnie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group