Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Błagam o pomoc, ciągłe niewyspanie!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
unbreakable



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 4:20 pm    Temat postu: Błagam o pomoc, ciągłe niewyspanie!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mój problem polega na tym że nie potrafię się wyspać[z tego wynikają bóle głowy, ciągłe zmęczenie fizyczne i brak ochoty do wysiłku czy to fizycznego czy intelektualnego, słaba kondycja]. Mam 17 lat-powinienem chyba tętnić życiem. Do tego nie mam na nic ochoty, jestem rozdrażniony, często jest mi słabo, nie sprawia mi radości nawet żadne z moich zainteresowań, ciągle myślę tylko o tym żeby się wyspać. Mam coraz większe problemy z np. uczeniem się, jestem taki "otępiały" intelektualnie-znacznie gorsze wyniki w nauce niż kiedyś. Oczywiście rodzina uważa mnie za hipochondryka, a lekarze totalnie ignorują z chamską ironią. Miałem robiony szereg badań biochemicznych, wszystkie wyszły dobrze, poza tym które stwierdziło że jest jakiś stan uczuleniowy w organizmie. Byłem badany przez kardiologa, wyszło że w dzień mam podwyższony puls, ale holter pokazał że w nocy wszystko wraca do normy. Laryngolog stwierdził że mam skrzywioną przegrodę i żeby przyjść za 3-4 lata na operację, bo może się sama wyprostuje :evil:Wyczytałem gdzieś że jedną z takich chorób które nie dają śladu w noralnych badaniach jest bezdech senny, ale nie mam nawet gdzie tego zbadać- po pierwsze mieszkam na za**piu, po drugie lekarze mnie ignorują sądząc że to ma być jakiś nastoletni bunt, czy wymówka od pracy/nauki ?[nie mówią tego głośno, ale nie trudno się domyślić]Trwa to już co najmniej 3-4 lata, wcześniej jak sięgam pamięcią wszystko było ok. Można powiedzieć że dziwne że piszę dopiero teraz, ale ten stan widocznie nasilał się stopniowo tak że nie widziałem różnicy i nie myślałem że to coś nienormalnego. A jednak są ludzie którym w stanie zdrowia nic nie dolega ..... Co to może być, jak się wyleczyć?? BŁAGAM O POMOC, bo marnuje mi się najlepszy okres życia, niedługo matura :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy obserwujesz oprócz w/w objawów jeszcze jakieś ?
może to nerwica/ depresja?
jeśli jest Ci trudno sprecyzować mogę Ci wypisać wszelkie cechy depresji, na podstawie których można tę chorobę zdiagnozować.
daj znać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 12:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze byc deprecha
moga gdzies hormony grac
przyczyn moze byc tysiace.
moze to wlasnie brak wysilku, styl zycia, sposob odzywiaina sie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
unbreakable



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 6:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeszcze jakieś? napady gorąca, rozdrażnienie, do endokrynologa jeszcze nie trafiłem.

Wiem że czuję się tak samo bez względu czy przesiedzę cały dzień na rybach i po tym śpię, czy gram w piłkę, jeżdżę na rowerze. trudno o niewiadomo jak aktywny tryb życia jeśli się tak czuję że nawet na ryby mi się nie chce jechać mimo że kiedyś było to nie do pomyślenia.

Gosia możesz wypisać


Dziękuję bardzo za odpowiedzi Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

generalie deprsja to brak checi do zycia, dolk psychiczny i kilka innych objawow ale podstawa to wlasnie to


mozesz jeszcze
- kupic witaminki i lykac, w uzej mierze moze to wynikac z nieacjonalnego orzywiania sie
- spac min 7 maks 9godzin

jak w weekend dojde do siebie to jeszcze napisze co nie co
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
unbreakable



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mój brak chęci do życia wynika z samopoczucia, a samopoczucie wynika z niewyspania tak to widzę Rolling Eyes

Nie wiem czy to depresja bo potrafię się cały dzień w szkole prześmiać, choć czuję się źle Rolling Eyes Może nerwica? Jak to diagnozować w ogóle i leczyć??

Witaminy, magnez brałem z półtora miesiąca, nic nie dawały to przestałem. Jak chodzę do szkoły to wychodzi mi zwykle koło 7-8h spania, bo idę spać o 23 a wstaję o 6-7...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stein



Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, że temat już jest od dawna nie ruszany, jeśli jednak to przeczytasz to może pomóc..

Wiem co czujesz bo sam mam takie same objawy od kilku lat, i po latach leczenia i diagnozowania mogę jedynie stwierdzić, że lekarze to banda sprywatyzowanych dziw*k, i że sam musisz drążyć temat dolegliwości bo będą Ci wciskali pełno różnych leków specjalistycznych i przeciwbólowych (na czym zresztą zarabiają), a za każdą gównianą diagnozę która i tak jest niewłaściwa będziesz płacił.

Pominę część dolegliwości bo mam dokładnie takie same, zlokalizowałem jednak, że w moim przypadku biorą się one po części z żołądka, który ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie każdego innego narządu ludzkiego i ogólnie jest centralnym narządem odpowiedzialnym zaraz po mózgu. Wybadałem, że 24/7 mam stan podgorączkowy (~37,5*). Zrobiłem gastroskopię, której zrobienia moja prywatna lekarka mi odradzała, a lekarz "społeczny" nie chciał się podjąć, bo "to jest badanie dla starych ludzi", dodam, że miałem skierowanie. Wykazała powiększoną przepuklinę wpustu przełyku i towarzyszący jej nieładny stan zapalny. Dostałem "specjalne" leki, które na dłuższą metę marnie działają jednak czuję się teraz o 77% lepiej niż wcześniej (ale gorączka pozostała). Badania krwi nie wskazują na żadne niewłaściwości. Zamierzam zrobić badanie neurologiczne bo tylko to mi zostało do zbadania. To nie jest depresja, bo doła mam tylko wtedy, kiedy mam objawy takiego silnego zasłabnięcia, zawroty głowy. No i też kiedy pomyślę sobię o tych ************ lekarzach i o tym, jak bardzo są chętni do pomocy i współpracy. Mam nadzieję, że w końcu dojdę do sedna Smile

Mam prośbę, jeśli zdiagnozowałeś Twój problem od czasu ostatniego posta, proszę, podziel się informacjami Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skrecik2323



Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej! Problemy z bezsennosćią mogą powodować
niedoczynnosć tarczycy (zrób badanie TSH, skierowanie od rodzinnego lekarza albo płatne w najbliższym laboratorium), depresja lub dystymia (do psychiatry mozna isc bez skierowania), nieprawidłowa aktywność dobowa mózgu (badanie eeg podczas snu, musi Cię na nie skierować neurolog, a do niego skierowanie od rodzinnego lekarza), alergiczny nieżyt nosa też może być przyczyną przewlekłego zmeczenia (idź do alergologa i zbadaj czy nie masz na coś uczulenia), niedobór magnezu, skąpoobjawowa postać celiakii (badania na przeciwciała, skierowanie od gastroenterologa, a do niego od lekarza rodzinnego). pozdrawiam

[size=9][color=#999999]Dodano po 3 minutach:[/color][/size]

a, no i zawsze zostaje jeszcze narkolepsja,choroba o niepoznanej etiologii i leczeniu objawowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda.apotex



Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 17, 2014 6:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wypróbuj zastosować melatoninę, która reguluje rytm okołodobowy organizmu. Działa szybko i nie uzależnia. Warto ją mieć już na początku walki z bezsennością. Dodatkowo zadbaj o higienę snu, która odgrywa kluczową rolę w bezsenności.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group