Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Błąd czy głupota?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vitanka



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 2:23 pm    Temat postu: Błąd czy głupota? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio byłam w takiej sytuacji i rozumiem, że lekarz ma prawo się pomylić. Ale jeżeli mówię dentystce że mam opuchliznę z przodu, a ona się upiera że to ząb mądrości, a ja jej nadal, żeby sprawdziła inne zęby bo wyraźnie ból i opuchlizna jest gdzie indziej, to powinna sprawdzić inne zęby.
Pod narkozą przy 41 stopniach gorączki usuwano mi zęba mądrości łyżeczkując go, a potem się okazało że to ja miałam rację, bo pani dentystce do głowy nie przyszło że zakleiła mi fleczerem zęba i tam się zrobiła zgnilizna i gaz nie miał jak uchodzić. Wystarczyłoby zrobić dziurkę. Teraz pozwałabym ją ale nie wiem jak to zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudia844
Spamer


Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 11:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każdy normalny stomatolog zleca najpierw zrobienie zdjęcia RTG, ponieważ nie czarujmy się, ale dentysta nie ma rentgena w oczach Smile Kiedy widzi zdjęcie, wie co dolega zębom i które to są zęby. Ja sobie nawet nie wyobrażam takiej sytuacji, w jakiej ty się znalazłaś Shocked Przecież w średniowieczu praktykowali mniej bolesne formy leczenia Shocked

Ja kiedyś miałam stan zapalny, ale nawet nie ruszył zęba, tylko najpierw przepisał mi silny antybiotyk (bodajże klindamycyne 600 mg). Brałam go blisko 10 dni - dopiero po tym czasie ząb został wyrwany - nie dało się go uratować, bo psuł się od korzenia Sad

Ja na Twoim miejscu bym poszukała darmowej pomocy, np. w federacji na rzecz kobiet i planowania rodziny. Zadzwoń tam na bezpłatną infolinię i tam Cię pokierują co masz zrobić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

klaudia dobrze pisze, inne rozwiazanie tez mi nie prychodzi. albo inny dentysta, zapytaj moze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group