Szukaj:
Forum biomedical.pl Strona Główna
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biocenoza pochwy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asas

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 8:30 pm    Temat postu: biocenoza pochwy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam robione badanie biocenozy pochwy. Wynik: mikroflora bakteryjna skąpa-ziarniaki gram dodatnie. Dostałam lek Gynalgin. Nie wiem co oznacza dla mnie ten wynik ponieważ nie mogłam go skonsultować z lekarzem. Czy te ziarniaki to jest coś poważnego? Czy mój partnet również nie powinien się przeleczyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emilka
Przyjaciel forum

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 10:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

masz lekką infekcje bakteryjną, ale nie jest to nic bardzo poważnego. jeżeli będą nawroty, to wtedy przydało by się zrobić posiew, żeby określić dokładnie, co to za ziarniaki i wtedy ew. też przeleczyć partnera. a na wyniku biocenozy mialaś podaną ilość lactobacillusów?
asas

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź. Na wyniku badania napisane jest, że pałeczek lactobacilius nie stwierdzono. Po gynalgin miałam zastosować lacto vaginal. Badanie biocenozy było u mnie kontrolne, nic się nie działao typu upławy czy coś podobnego.
Powrót do góry
emilka
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 2:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to wszystko ok tylko obowiązkowo w probiotyk musisz się zaopatrzyć, bo jak nie ma lactobacillusów, to nie ma naturalnej ochrony i bardzo łatwo o infekcje. jak kupisz np. lacibios femina, to możesz zacząć łykać już w trakcie kuracji i nie będziesz musiała czekać do jej zakończenia
mw

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 3:11 pm    Temat postu: kto pomoże w interpretacji? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam, zrobiła, dostałam wyniki i zamarłam. Poszperałam w necie zamarłam jeszcze bardziej, eh

wyniki badania wydzieliny z pochwy:
dwoiniki neissera - nie wykryto
leukocyty - pojedyncze
nabłonki - mierne
flora bakteryjna - skąpa
rzęsistek pochwowy - (+) obecny Sad
drożdżyca i pałeczki kwasu mlekowego - brak

Do ginka uda mi się dobić dopiero w przyszłym tygodniu. Do tego czasu chyba kota dostanę.
z tego co się zorientowałam to z seksu i basenu nici na czas leczenia?

------edited by emilka-------
przeniosłam do zbliżonego tematycznie tematu
Powrót do góry
nowicjuszka
Supermoderator

Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 3:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No...Masz rzęsistkowicę...Proponuję przebadać również partnera...
emilka
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z seksu i basenu nici na czas leczenia. partner tez powinien być leczony. na dodatek nie masz wcale pałeczek kwasu mlekowego, które są ważną/potrzebną florą bakteryjną, więc proponuję kupić np. lacibios femina...
mw

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję za info. eh szkoda, bo seks i pływanie to moje dwa ulubione sporty, jedyne jakie uprawiam Smile

a propos partnera trzeba go wysłać na jakieś specjalne badania, do jakiegoś specjalnego lekarza, czy mój wystarczy?

kurcze zastanawiam się jak mogłam to cholerstwo załapać. przez ostatnie półtora roku miałam jednego i tego samego faceta. dokładnie rok temu robiłam badania i nie było rzęsistków. ani ja, ani on nie robiliśmy soków w bok (chyba że do basenu).
teraz mam innego chłopa, ale czy jest możliwe, żeby moje zwierzątko wyhodowało się w ciągu 2 tygodni?
eh to chyba są dosyć retoryczne rozważania
Powrót do góry
emilka
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na basenie łatwo o rzęsistka na przykład Wink
co do badań, to u mężczyzn często rzęsistkownica może nie dawać żadnych objawów i najczęsciej ginekolog przepisuje leki również dla partnera seksualnego
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: