Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

biocenoza pochwy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 8:30 pm    Temat postu: biocenoza pochwy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam robione badanie biocenozy pochwy. Wynik: mikroflora bakteryjna skąpa-ziarniaki gram dodatnie. Dostałam lek Gynalgin. Nie wiem co oznacza dla mnie ten wynik ponieważ nie mogłam go skonsultować z lekarzem. Czy te ziarniaki to jest coś poważnego? Czy mój partnet również nie powinien się przeleczyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 10:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

masz lekką infekcje bakteryjną, ale nie jest to nic bardzo poważnego. jeżeli będą nawroty, to wtedy przydało by się zrobić posiew, żeby określić dokładnie, co to za ziarniaki i wtedy ew. też przeleczyć partnera. a na wyniku biocenozy mialaś podaną ilość lactobacillusów?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź. Na wyniku badania napisane jest, że pałeczek lactobacilius nie stwierdzono. Po gynalgin miałam zastosować lacto vaginal. Badanie biocenozy było u mnie kontrolne, nic się nie działao typu upławy czy coś podobnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 2:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to wszystko ok tylko obowiązkowo w probiotyk musisz się zaopatrzyć, bo jak nie ma lactobacillusów, to nie ma naturalnej ochrony i bardzo łatwo o infekcje. jak kupisz np. lacibios femina, to możesz zacząć łykać już w trakcie kuracji i nie będziesz musiała czekać do jej zakończenia
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mw



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 3:11 pm    Temat postu: kto pomoże w interpretacji? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam, zrobiła, dostałam wyniki i zamarłam. Poszperałam w necie zamarłam jeszcze bardziej, eh

wyniki badania wydzieliny z pochwy:
dwoiniki neissera - nie wykryto
leukocyty - pojedyncze
nabłonki - mierne
flora bakteryjna - skąpa
rzęsistek pochwowy - (+) obecny Sad
drożdżyca i pałeczki kwasu mlekowego - brak

Do ginka uda mi się dobić dopiero w przyszłym tygodniu. Do tego czasu chyba kota dostanę.
z tego co się zorientowałam to z seksu i basenu nici na czas leczenia?



------edited by emilka-------
przeniosłam do zbliżonego tematycznie tematu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 3:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No...Masz rzęsistkowicę...Proponuję przebadać również partnera...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z seksu i basenu nici na czas leczenia. partner tez powinien być leczony. na dodatek nie masz wcale pałeczek kwasu mlekowego, które są ważną/potrzebną florą bakteryjną, więc proponuję kupić np. lacibios femina...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mw



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję za info. eh szkoda, bo seks i pływanie to moje dwa ulubione sporty, jedyne jakie uprawiam Smile

a propos partnera trzeba go wysłać na jakieś specjalne badania, do jakiegoś specjalnego lekarza, czy mój wystarczy?

kurcze zastanawiam się jak mogłam to cholerstwo załapać. przez ostatnie półtora roku miałam jednego i tego samego faceta. dokładnie rok temu robiłam badania i nie było rzęsistków. ani ja, ani on nie robiliśmy soków w bok (chyba że do basenu).
teraz mam innego chłopa, ale czy jest możliwe, żeby moje zwierzątko wyhodowało się w ciągu 2 tygodni?
eh to chyba są dosyć retoryczne rozważania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na basenie łatwo o rzęsistka na przykład Wink
co do badań, to u mężczyzn często rzęsistkownica może nie dawać żadnych objawów i najczęsciej ginekolog przepisuje leki również dla partnera seksualnego
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group