Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bielactwo ? Anemia ? coś nie tak z wątrobą ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olunia11155



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 3:09 pm    Temat postu: Bielactwo ? Anemia ? coś nie tak z wątrobą ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 15 lat.. zrobiła mi się biała plama prawie, że na twarzy byłam u lekarza stwierdził bielactwo... dostałam lek nie pomaga w ogóle.. na szyi łuszczy mi się skóra jakby robiła się brązowa plama.. co mam z tym zrobić ? i co to może być ? Sad Sad może coś nie tak z wątrobą ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

olunia11155
u jakiego lekarza byłaś?
dermatologa? pediatry?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olunia11155



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 10:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U Dermatologa.. chociaż pediatra też to stwierdził...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi wczoraj lekarka powiedziała, że na bielactwo nie ma lekarstwa.
ważne żeby się nie opalać . wtedy będzie bardziej widoczne Wink poza tym skóra bez pigmentu bardziej jest narażona na promieniowanie UV a więc i na oparzenia.
jeśli boisz się, że to anemia lub problemy z wątrobą to poproś o skierowanie na morfologię oraz na próby wątrobowe. (też z krwi).

skoro pojawiła się nowa plama (choć to nie to samo co bielactwo) to idź ponownie do lekarza. niech to obejrzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olunia11155



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 10:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wink
Słyszałam, że jest jakaś fototerapia czy coś takiego która pomaga, że plamy znikają, choć mogą się one pojawić ponownie.. to prawda ??

Dodano po 11 minutach:

* fotochemioterapia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 10:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety, nie wiem. nie orientuję się w temacie za bardzo.
warto zapytać o to swojego lekarza- pediatrę lub dermatologa (myślę, że on będzie się najlepiej orientował i w metodach i w miejscach gdzie można chodzić na zabiegi)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olunia11155



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 12:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group