Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Biegunka w ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angee86



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 4:35 pm    Temat postu: Biegunka w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam dziewczyny:) Jestem w 25tc i mam pewien problem od kilku miesiecy, a raczej od polowy 4 miesiaca ciazy:( biegunki. Nie sa zbyt czeste raz badz 2 razy dziennie, nie sa tez zupelnie wodniste, raczej taki luzny stolec jednak czesto temu towarzysza silne wzdecia i dosc bolesne skurcze jelit:( Nie jest to raczej zalezne od diety poniewaz nie zauwazylam szczegolnego zwiazku z jakas potrawa:( Do tej pory nie martwilam sie tym tak bardzo ale zaczyna to byc dosc meczace a ostatnio nawet zauwazylam w kale namiastki sluzu z krwia:( Bym zapomniala, nie sa to tez hemoroidy poniewaz w tym kierunku juz bylam badana:( Bardzo mnie zaczyna martwic ta sytuacja a lekarze tlumacza,ze itak teraz niewiele moga zrobic i nic nie mowia:( Czy ktoras z was miala podobny problem??? Czy wgl w ciazy zdarzaja sie luzne stolce tak czesto? Zawsze mnie uswiadamiano,ze jest wrecz odwrotnie:( Tym czasem ja zaparcia mialam tylko na poczatku ciazy a teraz ten koszmar:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 10:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

angee86
Objaw taki jak opisujesz może wskazywać na kilka czynników:Stres wynikający ze stanu psychicznego ciężarnej,infekcje bakteryjno-wirusowe.Należy pamiętać,że rozwijający się płód też korzysta z dobrodziejstwa organizmu matki a to powoduje osłabienie organizmu w mikroelementy czyli osłabienia układu immunologicznego. (w to też wchodzi alergia przy stanie odmiennym)Jeśli to nie jest jakaś poważna biegunka(a nie wskazujesz na to,gdyż stolec jest tylko luźny a nie płynny)Nie musi być to nic poważnego( o innych objawach nie piszesz)Jeśli się będzie utrzymywać należy podejść do lekarza.Proszę uzupełniać płyny i uzupełnić mikroelementy(te w konsultacji z lekarzem prowadzącym)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
angee86



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz:) mikroelementy juz zazywam w takich saszetkach dla dzieci:) Mozliwe ,ze powstala jakas alergia w odmiennym stanie, tego nie bralam pod uwage
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group