Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Biegunka

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 11, 2014 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnio słyszałałam pogląd żeby probiotyk brać dopiero po skończeniu antybiotyku, ktoś tak stosował? Ja zawsze zachowuję odstęp czasowy ale daję probiotyk i antybiotyk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 12:30 pm    Temat postu: probiotyki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też tak słyszałam, ale tez podaję w trakcie antybiotyku ale ważne jest żeby i po leczeniu podawać probiotyk. Wtedy odbudowuje się i wzmacnia flora bakteryjna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też zawsze daję razem z antybiotykiem tylko robię godzinę, dwie przerwy. Staram się też zawsze po antybiotyku 2 tygodnie jeszcze podawać acidolac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Sro Lip 30, 2014 3:22 pm    Temat postu: Probiotyk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiele osób mówi, że najważniejsze aby nie podawać jednocześnie z antybiotykiem, godzinę czy dwie po ja tak podaję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 04, 2014 3:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przez pół życia żyłam w przekonaniu że to wszystko jedno kiedy się bierze probiotyk, ale lekarz mnie uświadomił że jest inaczej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 05, 2014 1:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej w trakcie i jeszcze tydzień po, bo organizm jest "wyjałowiony" po antybiotyku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulka29



Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

probiotyk osłonowy brać trzeba w trakcie antybiotykoterapii, choć u mnie ostatnio po antybiotyku wystąpiła biegunka, brałam orsalit na uzupełnienie płynów i elektrolitów i jeszcze jedno opakowanie probiotyku, aby zadbać o prawidłową mikroflorę jelit, można jeść jogurty i kefiry, ale zawierają one znacznie mniej probiotyku niż te kupione a aptece, u kobiet też jest ważne by brały probiotyk ginekologiczny kiedy biorą antybiotyk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dominika c.



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Paź 08, 2014 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To czy można probiotyki przyjmować razem z antybiotykiem czy w odstępnie zależy pewnie od ich składu. Tribiolac który stosuję podobno ma jakieś drożdże, które są niewrażliwe na antybiotyki i można je brać jednocześnie, bez zachowania przerwy, tak wyczytałam w necie. I opakowanie 20 tabletek ma wystarczyć na antybiotykoterapię oraz okres po niej - czyli 7 dni antybiotyku i 2 tygodnie po.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MonikaT



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dominika c. napisał:
To czy można probiotyki przyjmować razem z antybiotykiem czy w odstępnie zależy pewnie od ich składu. Tribiolac który stosuję podobno ma jakieś drożdże, które są niewrażliwe na antybiotyki i można je brać jednocześnie, bez zachowania przerwy, tak wyczytałam w necie. I opakowanie 20 tabletek ma wystarczyć na antybiotykoterapię oraz okres po niej - czyli 7 dni antybiotyku i 2 tygodnie po.

Nie umiem się przekonać do probiotyków z drożdżami przez moje skłonności do grzybic..... Sad Nawet chleb kupuję bezdrożdży ech ale to fakt, biorę inny probiotyk (kobiecy ale do łykania - Lacibios femina to na nim jest dokladnie napisane, że godzinę przed antybiotykiem lub 3 po, ale jak najbardziej w trakcie antybiotykoterapii). Potem już może być z apóźno. Nie raz tak dostałam grzybicy przez antybiotyki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Polar



Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 04, 2015 11:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi osobiście na biegunkę klasyczną czy przy przeziębiebiu najlepiej pomaga węgiel tylko nie jedna czy dwie tabletki, ale 8-12 tabletek na raz - tak jak pisze w ulotce. Większość ludzi nie czyta ulotek weźmie dwie tabletki i potem wygaduje że węgiel nic nie daje, a to niestety taki marketingowy bajer producentów że kupujesz opakowanie 20 tabletek, a ono tak naprawdę wystarcza na 2 razy. Czasem żeby porządną biegunkę pogonić to wręcz trzeba mieć 2-3 opakowania.

Druga dobra sprawa to elekrolity do picia, ale też ważne by stosować zgodnie z instrukcją, kupić sobie miarkę (przeważnie 200ml), a nie rozrabiać na pałę w "szklance wody" i pić powoli.

Stoperan - nie polecam, chyba że w podróży w nagłych wypadkach gdy nic innego nie ma pod ręką. Mnie po nim strasznie brzuch boli, zresztą on nie leczy tylko blokuje doraźnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group