Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Biegunka

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dominika c.



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Wrz 26, 2012 8:45 am    Temat postu: Biegunka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, czy istnieje jakiś skuteczny lek na biegunkę wywołaną stresem?
Zauważyłam, że wszystkie środki, które można kupić w aptece bez recepty nie działają na biegunki o podłożu "psychicznym", że tak to nazwę. Może macie jakiś skuteczny sposób, by sobie z tym poradzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 5:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy jeszcze tutaj zaglądasz ale może na stres to najlepiej napić się melisy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
narciarka



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 05, 2013 12:47 am    Temat postu: biegunka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na biegunke lekarze zalecaja brac probiotyki, bo uzupelniaja one flore bakteryjna jelit, ktora poprawia trawienie, przez co skraca czas trwania biegunek, przeciwdzialaja one takze ich nawrotom, ja oprocz probiotyku zawsze pije tez elektrolity, bo przeciwdziala to odwodnieniu organizmu, a na stres moze aktywnosc fizyczna, mnie zawsze pomaga:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

probiotyki się bardzo dobrze sprawdzają przy biegunce, widzę po dziecku że szybko mu przechodzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 11:10 pm    Temat postu: probiotyk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio przeczytałam, że na zachodzie lekarze zalecają przyjmowanie probiotyku nawet do kilku miesięcy po zakończonym leczeniu antybiotykiem, u nas mówi się o kilku tygodniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 26, 2014 10:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak? ja właśnie słyszałam o 3-4 tygodniach, chyba że są jakieś inne wskazania do stosowania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 10:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak przeczytałam, ale nasi lekarze mówią o kilku tygodniach, a prawdopodobnie tyle czasu potrzeba na to żeby flora bakteryjna mogła się odbudować po antybiotyku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dominika c.



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 1:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ha! Zajrzałam tutaj dzisiaj i mogę potwierdzić, że mieliście rację. Zupełnie przez przypadek, podczas antybiotykoterapii brałam Tribiolac, żeby odbudować florę bakteryjną i przy okazji udało mi się uporać z biegunkami.
Wcześniej walczyłam środkami typowo na biegunki, a to trzeba było probiotykiem zawalczyć Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 8:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

probiotyki bardzo pomagają uregulować żołądek, po antybiotykoterapii i po biegunce dobrze jest brać jeszcze przez 2-3 tygodnie probiotyk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Pią Maj 09, 2014 8:01 pm    Temat postu: probiotyk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy każdym antybiotyki, żeby uniknąć biegunek to trzeba brać probiotyk, dzieciom zawsze kupuję, a i zapas mam w apteczce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group