Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bieganie w utrata wagi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lillidka



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 10:28 am    Temat postu: bieganie w utrata wagi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Chce zaczac biegac, zeby pozbyc sie troche tlusczyku do wakacji.
Jak to robic zeby bylo widac efekty? o co zadbac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
renatkaa



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kraków
PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 8:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pod tym adresem znajdziesz wszystkie przydatne informacje, które mi pomogły jak ja zaczynałam --linki proszę na priva---
Najważniejsze jest jednak to by motywacja i chęci Cię nie opuściły! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lillidka



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 9:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba jednak sobie nie poczytam:P
czy jest ktos kto jakos konkretnie by odpwoiedzial na pytanko?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż samo bieganie jako tako wagi ci nie odejmie. Musisz zastosować dietę ale zdrową Wink i do tego np. bieganie.
Proponuje do wakacji pić duzo wody niegazowanej luib przegotowanej. Do tego zrezygnować z pieczywa białego cukru i słodyczy. Obiady nie łaczone czyli ziemniaki z surówką albo mięso z surówką . Nigdy ziemniaki z mięsem. To tak przykładowo. Do tego bieganie 40 minut dziennie i powinno byc ok. Dla lepszego efektu można potrawy dusić, gotować a nie smażyć.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lillidka



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 2:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja czytalam o tym, ze nalezy tez kontorolowac puls podczas biegania i wtedy mozna (ale nie trzeba) szybciej osiagnac efekty. Testowalas tez?
Wiadoma sprawa, ze dieta juz jest grana:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
radiowa



Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Swarzędz
PostWysłany: Sro Maj 23, 2012 12:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bieganie + dieta to najlepsze połączenie Smile A co do samego biegania - poczytaj i inerwalach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lillidka



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 23, 2012 12:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no z tego co wiem to wlasnie interwał to taki trening gdzie sie zwraca uwage na puls, dobrze kojarze? I tutaj pojawia sie maly problem bo jak kontrolowac ten puls przy takim treningu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Joanna Chudzicka



Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 24, 2012 2:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na skuteczne odchudzanie składają się dwa elementy - dieta i aktywność fizyczna.
Bieganie jest bardzo dobrym pomysłem. Najważniejsza jest jedna zasada, należy znaleźć na nie czas codziennie, najmniej 5 razy w tygodniu. Jeżeli do tej pory nie biegałaś, zaczynaj powoli, od małych dystansów i systematycznie zwiększają ilość przebieganych kilometrów. Zaczynaj od rozgrzewki.

Warto zwrócić uwagę na puls w czasie wykonywania ćwiczeń. Chodzi o to, żeby wysiłek był długotrwały, a o umiarkowanym natężeniu. Można to kontrolować właśnie poprzez kontrolę tętna. Spalaniu tkanki tłuszczowej sprzyja utrzymanie aktywności pracy serca na poziomie 60-70% tętna maksymalnego.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
warbar
Spamer


Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 2:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dużo jem ale przede wszystkim dbam o to aby mieć dobre wypróżnianie, tak aby "wpadło i wypadło" Smile W tym celu jem błonnik w postaci śliwek, jabłek a ostatnio ------------- który oczyszcza organizm z toksyn. Polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cecylia Sztabowska



Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biegać musisz przynajmniej powyżej 40 minut to będzie efektywne. Do 30-40 minut podczas biegu spala się glikogen z mięśni a dopiero później organizm zaczyna spalać tłuszczyk. Godzina to optymalny czas biegania, po biegu przynajmniej przez 30 minut nic nie jedz. Dopiero potem zjedz jakieś węglowodany proste aby uzupełnić glikogen, białko i po tym węglowodany złożone Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group