Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

biale plamy i dziwne krosty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuranioska



Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: polska
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 9:18 pm    Temat postu: biale plamy i dziwne krosty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rok temu rozpoczal sie moj problem ze skora. na samym poczatku, byly to krosty na rekach, od wewnetrznej stony rak. krosta taka dojrzewala sobie okolo dwoch dni, az na czubku pojawiala sie ***glowka*** z dziwna przezroczysta substancja (woda, ropa?), kroste wowczas wystarczylo dotknac, pekala sobie i tak pojawial sie strupek w tym miejscu. po jakims czasie wysypka rozprzestrzenila sie na cale cialo szyje, nogi, brzuch, piersi itd, oprocz palcow, glowy a na twarzy tylko pare krostek wokol oczodolow. po jakims czasie pojawily sie u mnie biale plamy - nie wiem czy sa to plamy powstale w skutek strupkow, czy jak to okreslil jeden z lekarzy, ktory mnie leczyl jest to grzybica. przez caly rok leczylo mnie trzech roznych lekarzy, bralam lekarstwa na liszajec, grzybice, swierzb (choc caly czas powtarzam, ze mnie to nie swedzi tak, zebym musiala sie drapac, lub rozdrapywac te krosty. zauwazylam jednak, ze swedzi mnie krotko krosta przed peknieciem - nic wiecej), bralam rowniez tabletki przeciw alergii. nic nie pomoglo. probowalam antyalergicznych kosmetykow, proszek jelp itd. wysypka dalej sie utrzymuje.
chcialabym wiedziec jakie badania powinnam zrobic, aby sie dowiedziec jakie to ma podloze - czy jest to choroba skory, czy przyczyn szukac moze gdzies glebiej. nie chodze do dermatologa, bo kazdy droga dedukcji probuje mnie wyleczyc, czyli jesli brala pani lekarstwa na swierzb, to sprobujmy na grzybice, moze zadziala i kazdy przepisuje antybiotyk. a ja tesknie za gladka skora i normalnym pachnacym balsamem. a jeszcze dodam ze po kazdej masci z antybiotykiem wysypka ustepowala do czasu stosowania, a potem nawrot. poczytalam sobie troche ostatnio na internecie i biale plamy pasuja mi do lupiezu pstrego - ale z drugiej strony skad te krosty ? byc moze znajdzie sie ktos, kto mi moze cos poradzic ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy robiłaś posiew z tych krost?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kuranioska



Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: polska
PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 12:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie, nie robilam zadnych badan. nigdy nie mialam problemow skornych, dlatego nawet nie wiem jak sie do tego zabrac. takie skierowanie na posiew dostaje sie od dermatologa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od dermatologa, ale może też je wystawić lekarz pierwszego kontaktu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kuranioska



Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: polska
PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 7:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki - tak wlasnie zrobie jak tylko wroce do polski, bo narazie jestem zagranica Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group