Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bezsenność ? czy może coś innego ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fallen02



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: X
PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 4:36 pm    Temat postu: Bezsenność ? czy może coś innego ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, Nie byłem pewny w jakim miejscu powinienem opisać problem, ale stwierdziłem że to będzie najodpowiedniejsze choćby z tego powodu iż będąc u lekarza "ogólnego" powiedział iż moim problemem powinien zająć się psychiatra Wink

więc do rzeczy:


Od jakiegoś czasu mam problemy ze spaniem, gdy kładę się do snu, mija jeszcze dużo czasu zanim uda mi się faktycznie zasnąć. Budzę się po kilka razy jednej nocy, a z rana budzę się z bólem głowy i z nazwijmy to...subiektywnym odczuciem zmęczenia i niewyspania..Zastanawiałem się jaka może być tego przyczyna i co może mi pomóc...Jakieś rady sugestie ??
Naprawdę, brałem pod uwagę już nawet najbardziej abstrakcyjne możliwości.
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi Smile

W zasadzie miałem nie pisać o wszystkim na raz, ale sądzę, że jednak powinienem...Poza tymi "objawami" dokucza mi też wiele innych...Wszystko zaczęło się od pewnej sytuacji dotyczącej mojej do nie dawna dziewczyny(Jeżeli będzie trzeba opowiem o szczegółach) i cała ta sytuacja, jakby zniszczyła dawnego mnie...Przez długi czas nie miałem chęci na robienie czegokolwiek, rezygnowałem z kontaktów z ludźmi, nie dbałem o obowiązki, o siebie... Teraz pod tym względem czuje się lepiej, jednak sama sytuacja budzi we mnie pewne obawy i lęki nadal...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bezsenność wynikać może m.in. z nadmiernego stresu, pobudzenia, nieodpowiedniej higieny snu.
to co opisujesz to jak najbardziej bezsenność. doraźnie mogą pomóc leki nasenne ale ich lepiej nie nadużywać.
może spróbuj bardziej się zmęczyć - np zacznij uprawiać regularnie sport - basen, piłka, siłownia itd.
kładź się mniej więcej o tej samej porze.
nie przejadaj się wieczorem. wietrz sypialnię.
możesz spróbować ziół na uspokojenie: melisy, mięty, rumianku, lipy. albo sięgnąć po melatoninę lub inne środki dostępne bez recepty.
jeśli jednak problem będzie się utrzymywał radzę udać się do lekarza. bezsenność bowiem może prowadzić do różnego rodzaju schorzeń oraz przewlekłego przemęczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group