Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Betadine

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monti



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 8:56 am    Temat postu: Betadine Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Moja pani ginekolog zapisała mi Betadine - profilaktycznie przed zrobieniem cytologii.

Czy ktoś z Was brał już te globulki? Wyczytałam, że nie należy ich przyjmować jeśli są problemy z tarczycą. Rok temu miałam badaną tarczycę - wszystkie wyniki były ok, wię nie ma się czym martwić. Jednak w bliskiej rodzinie pojawiają się choroby tarczycy.

I tu moje pytanie: jeśli moje wyniki były dobre, to czy przyjmowanie tych globulek może zaburzyć funkcjonowanie tarczycy Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 9:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze co to znaczy branie profilaktyczne przed zrobieniem cytologii? przecież to jest lek i właśnie przed tego typu badaniami nie powinno sie brać żadnych leków dopochwowych a tym bardziej wyjaławiających pochwę. mozna brać probiotyki kobiece i tego typu środki ale nie leki, które mają działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe itd. dziwna polityka.

co do pytania o tarczycę, to powinnaś poinformować lekarza tym fakcie. jeżeli mimo to lekarza zalecił, to wydaje mi się, że powinnaś się zastosować do leczenia. poza tym to lek miejscowy i raczej nie wchłania się w dużym stopniu do organizmu.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monti



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 10:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
Po pierwsze co to znaczy branie profilaktyczne przed zrobieniem cytologii?

Tak mi został zapisany. Aby ewentualne lekkie stany zapalne zostały zwalczone. Poza tym w ulotce można przeczytać: "lek Betadine jest wskazany także w profilaktyce zakażeń przed zabiegami chirurgicznymi oraz diagnostycznymi w obrębie pochwy."
Mam go brać przez tydzień. I po kolejnej miesiączce udać się na cytologię.

Odnośnie tarczycy - lekarz jedynie pytał się czy mam problemy. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że nie oraz że rok temu miałam robione badania i wszystko było dobrze. Więcej pytań nie zadawał, ja również.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 4:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to w takim wypadku myślę, że nie ma przeciwwskazań
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group