Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bark pomocy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kgrabowska



Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 5:51 pm    Temat postu: bark pomocy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o wyjaśnienie mi opisu usg barku. Nie mogę podnieść ręki do góry, w bok i za plecy. Miałam do lutego rękę w gipsie do pachy (złamanie wieloodłamowe z przemieszczeniem kości promieniowej). Po zdjęciu gipsu mam również problemy z barkiem.
USG:
1 ścięgno m. podłopatkowego widoczne,jednorodne echogenicznie.
2 ścięgno głowy długiej bicepsa dobrze widoczne w rowku m/guzkowym o prawidłowej echogeniczności, stabilne podczas ruchów rotacyjnych
ramienia
3 ścięgno m. nadgrzebieniowego widoczne , niejednorodne echogenicznie o widocznym ruchu podczas ruchów rotacyjnych ramienia(niejednorodności ruszają się razem ze ścięgnem)
4 w II pozycji standardowej wg Hedtmanna Fedta również ścięgno widoczne.
5 kontur zarysu guzka większego gładki.
6 ścięgno m. podgrzebieniowego nie uwidoczniono-brak rotacji wewn 90 st.
Podczas biernego odwodzenia-guzek większy nie chowa się pod wyrostek barkowy.Ruch ograniczony bólowo.Płynu w kaletce podbarkowej nie uwidoczniono. Bardzo proszę wpomóżcie i wytłumaczcie co mi jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group