Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bardzo prosze o interpretacje wynikow badan krwi w 18 tygodn

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jolusia



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 3:27 pm    Temat postu: Bardzo prosze o interpretacje wynikow badan krwi w 18 tygodn Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Mam bardzo wielka prosbe o pomoc w odczytaniu wynikow badan krwi.Jestem w 18 tygodniu ciazy i strasznie sie denerwuje bo poprzednio te wyniki byly lepsze a teraz widze ze dwa parametry spadaja mi ponizej normy, czy to cos zlego moze oznaczac?

leukocyty 8,01 (3,9-10)
erytrocyty 3,93 (3,90-4,60)
hemoglobina 11,5 (12-16)
hematokryt 34,6 (37-45)
MCV 88,0 (80-99)
MCH 29,3 (27-33)
MCHC 33,2 (32-35)
płytki krwi 206 (150-450)

Bardzo prosze o odpowiedz, z gory dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Sty 27, 2012 9:40 am    Temat postu: Re: Bardzo prosze o interpretacje wynikow badan krwi w 18 ty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W nawiasach masz normy od-do.
Jesli poziom hematokrytów jest niski to może to prowadzić do anemi. Postaraj się przyjmować więcej produktów zawierających żelazo, lub jeśli przyjmujesz jakieś suplementy witaminowe to zaopatrz sie w taki, gdzie będzie nieco większa dawka żelaza.
Hemoglobina odpowiada za krzepliwoć krwi. W sumie u Ciebie nie jest aż tak źle, ale polecam przyjmować witaminę K. Jedz brokuły, szpinak, ogórki, sałatę, jajka i jogurty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolusia



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 10:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

annka22 bardzo dziekuje ci za odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group