Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bardzo duzo blizn i przebarwien na buzi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chelseastka



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 7:22 pm    Temat postu: Bardzo duzo blizn i przebarwien na buzi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam 16 lat i juz praktycznie zniszczone zycie przez blizny i przebarwienia. Pozostaly mi po tradziku ktory zaostrzyl mi sie w wakacje. Za pół miesiaca koncze kuracje Izotekiem a za pol roku bede mogla zaczac cos z nimi powoli robic. Co mi radzicie? Bo peelingi to chyba nie zbyt dobry pomysl. Nie sadze ze dalyby jakikolwiek efekt Smile




[img]http://img717.imageshack.us/i/dsc02205t.jpg/[/img]

[img]http://img251.imageshack.us/i/dsc02203m.jpg/[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

peelengi przy cerze trądzikowej nie są wskazane gdyż podrażniają naskórek w związku z czym objawy mogą się nasilić.
może pomóc korekcja laserowa a jak nie to dobrze dobrany podkład do buzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
respondtoyourself



Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałabym opowiedzieć wam o mojej bliźnie. Rożni się ona od kryterii rozróżniania blizn. Blizna prawidłowa jest cienka i jaśniejsza od nieuszkodzonej skóry , bliznowce są wypukłe , czerwone itp. Moja pamiątka wygląda inaczej. Znajduje się pod prawym okiem i praktycznie nie rzuca się zbytnio w oczy. Jest to niewielkie pasmo kreseczek , w tym dwie szersze , które wyglądają tak , jakby podczas gojenia , nie wystarczyło kolagenu itp. na zregenerowanie się skóry. Z daleka wygląda jak blady siniak. Znajomi mówią ,że jej wcale nie zauważają i ,że nie rzuca się w oczy. Faktycznie nie jest specjalnie widoczna , ale jednak na mojej nieskazitelnej cerze widać w tym miejscu właśnie takie odbarwienie z daleka ,a kreseczki z bliska. Był czas kiedy sama jej nie zauważałam ,ale w końcu zaczęłam się nią przejmować , wtedy kiedy na przykład myłam twarz żelem ,a ona wtedy robiła się czerwona . W świetle dziennym ( słonecznym ) można powiedzieć ,że praktycznie tej blizny nie ma. W ciemnym natomiast widać właśnie ten bladziutki siniak ,że tak powiem . Nie jest ona wypukła , z bliska wygląda po prostu jakby miała się zagoić , jakby te kreseczki miały się zrosnąć . Pamiątka ta powstała dokładnie 24.07.2007 r. ze spotkaniem mojej prawej strony twarzy z asfaltem. Miałam szyty łuk brwiowy , cała zdartą prawą stronę twarzy , nosiłam kołnierz usztywniający na szyję , moja twarz była zdeformowana z powodu opuchnięcia CAŁEJ prawej strony i CAŁEGO prawego oka. Można powiedzieć ,że nie miałam twarzy. Kiedy opuchlizna zaczęła schodzić ,zaczęłam wyglądać znowu jak człowiek . Moja gałka oczna była żółta i czerwona , ponieważ przez dwa miesiące nie mogłam otworzyć oka , ale z biegiem czasu wróciło wszystko do normy. Obdarcie z twarzy zeszło , tylko właśnie pod prawym okiem wciąż był strup i właśnie tam mam moją pamiątkę. Smarowałam bliznę contractubexem ( żadnych efektów ) , dermatixem ( żadnych efektów) , cepanem , czyli najtańszym z maści uzyskałam pewną poprawę. Również byłam na mikrodermabrazji ( żadnych efektów) i na laserze ,który nie był przeznaczony do leczenia blizn tego typu ( bez żadnych efektów). Byłam zła i zrobiłam coś co może wydawać się głupie , bo zaczęłam ścierać moją pamiątkę leciutko pilniczkiem ( wiem ,że jest to zabronione ,ale z tej złości ...) i co , nie wiem jak to się stało ,ale pewna część blizenki ZAGOIŁA się !!! I to kolejny dowód ,że moja blizna nie należy do żadnych z poszczególnych rodzajów blizn. Zrobił się strupek , strupek odpadł i powstała normalna ,zdrowa skóra !! Ale obawiałam się ścierać dalszą część blizny , ponieważ bałam się ,że teraz nie będzie to takie piękne i ,że coś schrzanię . Teraz przyczyniam się do zabiegu fraxelem lub mosaiciem ( nie wiem co uznać bardziej za skuteczne , ponieważ oba mają swoje zalety ) , więc wybiorę się do specjalisty , który mam nadzieję powie mi ,który laser jest bardziej skuteczny.

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie i doświadczenia na temat laserów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sabin32



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kraków
PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja na przebarwienia stosowałam kosmetyk firmy DCL. To dermokosmetyk. Warto zainwestować w przede wszystkim skuteczny preparat. Nazwa tego kosmetyku to Skin Brightening Complexion Tratment. Można naprawdę stosować go do każdego rodzaju przebarwień.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marta30



Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 28, 2010 12:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim to musisz poradzić się dobrego dermatologa co robić dalej. Peelingi jak najbardziej, tylko te enzymatyczne i pod kontrolą lekarza. Nie można robić ich jeśli masz jeszcze wypryski, ale jak dobrze rozumiem chodzi już tylko o blizny i przebarwienia. Przychylam się do zdania Sabin32 preparaty DCL są bardzo skuteczne. Ja też dzięki nim pozbyłam się przebarwień posłonecznych. Nie znam tego, o którym pisze Sabin32, to chyba jakaś nowość, bo rok temu dermatolog o nim mi nie wspominał. Mi natomiast pomogły peelingi kwasem glikolowym. Firma DCL produkuje płatki z 20% tym kwasem, których można bezpiecznie używać w domu. Najpierw przygotowywałam skórę kremem z małym stężeniem tego kwasu przez dwa tygodnie, a później robiłam peelingi. Nie są trudne w użyciu i trwa to dosłownie pięć minut, po tym czasie spłukuje się twarz (nawet jeśli zapomnimy to nic się nie stanie bo kwas się po 5 minutach rozkłada) i nakłada dobry krem nawilżający. Trzeba pamiętać też o obowiązkowym filtrze przeciwsłonecznym (jak przy wszystkich produktach z kwasami). A no i najważniejsze mój dermatolog te peelingi poleca także osobom z bliznami potrądzikowymi i są bardzo skuteczne. Myślę że śmiało możesz spróbować i zapytać dermatologa co o tym myśli. DCL ma naprawdę bardzo dobre produkty, niestety drogie, ale skuteczność masz gwarantowaną, poza tym są też bardzo wydajne (ja płatki miałam przez pół roku). Jeśli dermatolog będzie za, to się nie zastanawiaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
h.a.b.e.r.



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 10:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. też mam sporo przebarwień na twarzy i w aptece polecono mi krem na przebarwienia Siquens. Jeszcze go nie użyłam, ale chyba się skuszę - cena też nie jest taka zła. Nie wiem tylko czy mogłabyś go używać w wieku 16 lat...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
noacne



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 12:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie peelingi mogą dużo tutaj pomóc, ewentualnie laser ale to droga inwestycja. Peelingi złuszczą Ci skórę i będzie ona piękna i promienna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group