Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badanie nasienia-interpretacja wyników i leczenie

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Izusss macie prawie pół na pół ruchliwych i nieruchliwych
więc nie wygląda to źle, tym bardziej, że w ogóle jest ich bardzo dużo (naliczyłam 180mln a normy zdaje się od 20mln są)
ela82 nie bardzo da się coś poradzić niestety, bo bardzo mało tych plemników, w dodatku morfologia 0% prawidłowych. Dobrze byłoby udać się do dobrego androloga, czasem leczenie przynosi efekty! (moja tutejsza koleżanka też miała bardzo słabe nasienie, tzn jej M Wink a udało im się naturalnie zajść w ciążę po podleczeniu męża)
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
melovia



Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 8:30 pm    Temat postu: Witam! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj odebralam wyniki badania mojego meza. Oto one:
A) objętość: ok. 2,5 ml
B) lepkość - materiał badany składa się z pojedynczych mlecznych grudek i gęstego, żelatynowego płynu.
C) barwa - mleczno-żółta
D) woń - charakterystyczny zapach dla badanego materiału
E) zmętnienie - mętny
F) pH - 8,5

Badanie mikroskopowe preparatu bezpośredniego:
Leukocyty 2-3 w pw, erytrocyty 1-2 śm. i czwył. w pw.

Po dostarczeniu stwierdzono 80% plemników żywych, poruszających się ruchem żwawym.

Po 1 godzinie od dostarczenia 80% plemników żywych
Po 3 godzinach 70 %
po 6 - 60%
po 12 - 50%
po 24- 40%
po 36 - 25%
po 48 - 0%

Wyniki chyba są dobre, ale nie ma rozpisanej ruchliwości ani budowy plemniczków. Tak sobie pomyślalam ze jakby bylo zle to chyba by napisali nie? Co o tym sadzicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

melovia nie znam się na tej lepkości, najlepiej zapytaj gina co oznaczają te mleczne grudki i żelatynowy płyn. czytałam za to na necie, że na lepkość najlepsze są syropy na kaszel, bo one rozrzedzają wszystkie wydzieliny Smile ale to oczywiście do zastosowania 1-2 dni w dniach płodnych, a nie cały czas Wink

do tej ruchliwości, która jest opisana nie można się przyczepić (nawet w 3ciej dobie sa jeszcze ruchliwe), ale jest to badanie podstawowe, więc zbyt wiele się nie dowiesz.

Jeśli gin będzie widział sens bliższego przyjżenia się wynikom to niech Twój mąż powtórzy, ale w profilu rozszerzonym - tam będzie morfologia i w ogóle badanie jest dokładniejsze (chyba na lepszym sprzęcie umożliwiającym wykrycie większej ilości nieprawidłowości)
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fruzia804



Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 08, 2012 9:05 pm    Temat postu: interpretacja wynkow badania nasienia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam odebrałam dziś wynik mojego meza jak mam je rozumieć czy mam szanse zostac rodzimy :
wnyki sa następujące abstynencja 4 dni uplynienie po 30 min - poprawne ocjetosc (ml) - 2,7 ml pH 7,8 lepkośc (-,+,++,+++) - ---- lekocyty i komórki okrągłe w polu widzenia : 1-3 ruchliowsc i liczba plemników (klasyfikacja według W.H.O) nasienie badano w osadzie .Nie znaleziono plemników . morfologia plemników . Pozdrawiam
----Zapoznaj się z regulaminem. Pisz w istniejących tematach---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vanesanesi



Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 11:30 pm    Temat postu: BADANIA SEMINOLOGICZNE Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, staramy sie z mezem o dzidziusia od ok roku ostatnio maz zrobil badania nasienia ale nie do konca jestem przekonana czy sa dobre . Prosze o pomoc Sad


czas uplynnienia 30 min
obj ejakujatu 3,1 ml
liczba plemnikow 68 mln/ml
liczba plemnikow o ruchliwosci A,B 80 %
liczba plemnikow o ruchliwosci C 10 %
liczba plemnikow nieruchomych 10 %
plemniki prawidlowe 80%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
suchy_86



Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 10:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam wielka prosbe o interpretacje wynikow i ewentualnie co moge zrobic aby je poprawic gdzie sie udac..

czas uplynnienia 30
barwa ejaktulatu prawidlowa
lepkosc nieprawidlowa

Objetosc 5,2
liczba plemnikow 19 mln/ml
liczba plem ruchliwosc A, B 70%
liczba plem ruch. C 10%
liczba plem nieruchomych 20%
leukocyty nieliczne
bakterie obecne "+"

Spermiogram
plem prawidlowe 80%
Dgn semin:
brak calkowitego uplynnienia ejakulatu
oliozooprermia I stopnia

z gory dziekuje za odp..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

musisz udać się do dobrego androloga, wyniki nie są najlepsze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Wrz 17, 2012 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, nie są takie złe Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Janek1



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 15, 2012 10:28 am    Temat postu: teratozoospermia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Posiadam calkowita ilosc plemnikow 312 mln, koncentracje 71 mln/mL, ruch postepowy 31%, niepostepoway 15%, plemniki nieruchome 54%. Z morfologi wyszlo, ze ilosc plemnikow o budowie prawidlowej to tylko 1%, w tym: wady glowki i akrosomu 99%, wady wstawki 70%, wady witki 9%, krople cytoplazmatyczne 20%. Leukocyty 0,10mln/mL, komorki spermotogeniczne 0,10mln/mL. Bakterii brak, aglutynacjabrak. Ocena koncowe teratozoospermia.

Czy przy takich wynikach istnieje szansa na zajscie w ciaze? Co trzeba robic zeby poprawic wynik. Mam wizyte u lekarza dopiero za miesiac, a chcialbym sie mniej stresowac wynikami i cos sie dowiedziec juz wczesniej.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Paź 15, 2012 11:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóz teratozoospermia .....kiepsko. Trzeba wykluczyć żylaki powrozka. Ich usunięcie może poprawić wyniki . Należałoby tez wprowadzić jakieś preparaty z selenem i cynkiem. Po kuracji można spróbować.
Jednak niestety przy tym schorzeniu w ciąże można zajsć przy wielkim szczęsciu ale utrzymać ją jest już znacznie gorzej ze względu na wadliwe plemniczki.
Według mnie drogą naturalną macie szanse zostac rodzicami ale przy naprawdę wielkim szczęsciu. Lpszym rozwiązaniem jest jednak in vitro gdzie wyselekcjonowane zostana plemniki "dobre" co zminimalizuje ryzyko problemów zwiazanych z nieprawidłową budową plemnika .
Nie załamuj się bo nie ma sytuacji bez wyjscia Wink. Znam wiele par z takimi schorzeniami a juz od dawna cieszą się rodzicielstwem
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group